Witaj Anonymous Główna         Galeria        Do pobrania         Twoje konto         Statystyki         Wyloguj    
 
 

Szkoła Promująca Zdrowie - działaniaSzkoła Współpracy - działaniaSzkoła w Ruchu - działaniaMłody Obywatel - działaniaDokumentacja szkoły


Szkoła Podstawowa

Statut
· Aneks do statutu
· Program wychowawczo-profilaktyczny
· Zasady oceniania
· Procedury postępowania z dzieckiem chorym
· Procedury postępowania w sytuacjach kryzysowych

Podręczniki

· Szkolny zestaw podręczników 2019/2020
· Programy nauczania 2019/2020

O szkole


Historia
· Patron
· Zielony Certyfikat
· Kontakt
· Nauczyciele
· Galeria
· Dokumentacja szkolna

45 DH "CIENIE"

· Aktualności

Główne Menu

· Strona Główna
· Administracja

Moduły
· AvantGo
· Do Pobrania
· FAQ
· Lista Użytkowników
· Nowości
· Poleć Nas
· Recenzje
· Szukaj
· Sekcje
· Statystyki
· Tematy
· Top Lista
· Odsyłacze

Kto jest online?

Obecnie jest 23 gości i 0 użytkowników online.

Witam Nieznajomy, zostań użytkownikim już dziś.


Urząd Gminy Sabnie


Języki

Wybierz język interfejsu:


Inne szkoły

· SP Nr 2
· SP Nr 4
· Gimnazjum Nr 1
· Gimnazjum Nr 2
· Gimnazjum Salezjańskie
· Liceum Salezjańskie
· LO
· Zespół Szkół Nr 2
· SP w Łazowie
· ZS w Skrzeszewie
· ZO w Skibniewie
· Gimnazjum w SterdyniTo jest temat:Z życia szkoły
Newsy opublikowane w tym Temacie.


DZIEŃ BABCI I DZIADKA
Z
21 stycznia, jak co roku, gościliśmy w naszej szkole Babcie i Dziadków z okazji ich święta. Jak zawsze nie zawiedli nas i tłumnie przybyli na przygotowaną dla nich uroczystość. Wszystkie dzieci bardzo się starały, by zaprezentować swój program jak najlepiej. Widzieliśmy, że Babciom i Dziadkom wszystko bardzo się podobało, a w niejednym oku zakręciła się łza wzruszenia. Życzenia przybyłym gościom złożyli: dyrektor szkoły p. Anna Siemieniuk i wójt p. Ireneusz Piotr Wyszyński. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem, który przygotowali rodzice.
„ To, czego dzieci potrzebują w obfitości dostarczają dziadkowie. Dają bezwarunkową miłość, dobroć, cierpliwość, poczucie humoru, komfort, lekcje życia oraz co najważniejsze, ciasteczka”. (Rudolph Giuliani)


Autor Opublikowano: 22 Sty 2020 - 12:54 (2 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
SPRZĄTANIE ŚWIATA 2019
Z
Jak zawsze w trzeci weekend września nastąpiła kulminacja akcji Sprzątania świata. W tym roku były to dni 20-22 września. Temat tegorocznej edycji to "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!" Ze względów organizacyjnych i pogodowych uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji w poniedziałek 23 września. Zaopatrzeni w rękawice i worki posprzątaliśmy śmieci na terenie szkoły, na przyległych przystankach autobusowych, ulicę Słoneczną, ulicę Główną, drogi do Hołowienek, Suchodołu i Kurowic. Zgromadzone śmieci zostały usunięte w porozumieniu z wspierającym nas Urzędem Gminy w Sabniach. A teraz szczególnie zachęcamy wszystkich do tego aby zgodnie z hasłem tegorocznej akcji podejmować działania, dzięki którym nauczymy się nie tworzyć niepotrzebnych odpadów.


Autor Opublikowano: 25 Wrz 2019 - 23:14 (85 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
POMÓŻMY ULI
Z
Mieszkanka Sokołowa Podlaskiego Urszula Tokarska choruje na agresywnego chłoniaka odpornego na chemioterapię i radioterapię. Aby żyć, musi się poddać bardzo kosztownemu leczeniu za granicą, które nie podlega refundacji. Żeby mogło się ono odbyć do połowy października tego roku Ula musi zebrać 2 miliony złotych. Przyłączamy się do apelu o pomoc. Uczniowie naszej szkoły, wolontariusze wspólnie z rodzicami przygotowują ciasto, które jest potem sprzedawane w szkole. Cały zysk z akcji oraz pieniążki które uczniowie przynoszą na ten cel zbieramy do puszki, która zostanie przekazana do Caritasu, który bierze również udział w akcji. Cały czas zachęcamy do wzięcia udziału w akcji, wszystkim, którzy wsparli Ulę w jej imieniu serdecznie dziękujemy.
Na stronie Fundacji Się Pomaga trwa zbiórka dla Uli. Tam znaleźć można więcej szczegółów na ten temat:
https://www.siepomaga.pl/urszula-tokarska


Autor Opublikowano: 25 Wrz 2019 - 22:50 (92 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019
Z
To było historyczne zakończenie roku szkolnego. Świadectwa odebrali po raz ostatni absolwenci zlikwidowanego gimnazjum i po raz pierwszy od kilkunastu lat ósmoklasiści ze szkoły podstawowej. Zgodnie ze szkolną tradycją uroczystość była okazją do uhonorowania uczniów za najlepsze wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe.
Życzymy uczniom i pracownikom szkoły bezpiecznych, słonecznych i radosnych wakacji , aby pomogły zregenerować siły i pozwoliły z ochotą i zapałem spotkać się 2 września w nowym roku szkolnym 2019/2020

Autor Opublikowano: 03 Wrz 2019 - 18:44 (98 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
DZIEŃ ZIEMI
Z
"Moja Ziemia - mój dom" pod takim hasłem w naszej szkole odbył się apel ekologiczny przygotowany przez uczennice klasy VIII. Podziwialiśmy piękno naturalnej przyrody, które nie zawsze dostrzegamy w codziennym pośpiechu jednocześnie uświadamiając sobie że możemy stracić to wszystko jeśli się nie ockniemy i będziemy niszczyć środowisko w takim tempie w jakim ludzkość to robi dotychczas. Obok słów o tym w jakim stopniu niszczone są wszystkie elementy przyrody tj. woda, powietrze, lasy, gleba pojawiły się rady dla każdego z nas jak możemy na swój mały sposób też pomóc. Teledysk Michaela Jacksona, który kończył apel był na tyle poruszający, że uświadomił nam wszystkim, co należy zrobić, aby uratować Ziemię. Dlatego kończące apel wspólne ślubowanie, nasz własny ekologiczny dekalog było jego naturalnym podsumowaniem.Autor Opublikowano: 28 Kwi 2019 - 22:33 (182 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY
Z
21 marca tradycyjnie w naszej szkole świętowaliśmy Pierwszy Dzień Wiosny pod hasłem "Zielono mi". W wiosenny nastrój wprowadziła nas przewodnicząca Samorządu Szkolnego i uczniowie klas młodszych. Przedstawiciele klas zostali podzieleni na drużyny chłopców i dziewcząt, które rywalizowały w konkurencjach wiedzowych i sprawnościowych. Uczniowie odgadywali zagadki, rozpoznawali rośliny, rysowali portret wychowawcy z zawiązanym oczami, określali smaki owoców i warzyw, układali puzzle, projektowali wiosenny strój ekologiczny. Rywalizacji zawodników towarzyszył ogromny aplauz widowni. Wręczono nagrody zwycięzcom w konkursie na Najkulturalniejszego Ucznia. Zgodnie z hasłem "Ruszaj się na wiosnę" uczniowie klasy V zaprezentowali ćwiczenia i zabawy ruchowe. W obchody włączyła się 45 DH"Cienie" prowadząc pląsy i zabawy zachęcając wszystkich do aktywności. "Bądźmy na wiosnę dla siebie mili i przyjaźni!".
 Autor Opublikowano: 24 Mar 2019 - 22:38 (238 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK
Z
25 stycznia 2019 roku w Sali Koncertowej Szkoły Muzyki Rozrywkowej w Bielanach odbył się Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek „Głos Małego Serca”. Organizatorami festiwalu byli: Wójt Gminy Bielany Zbigniew Woźniak, Szkoła Muzyki Rozrywkowej w Bielanach, Biblioteka Publiczna w Bielanach, ZO im. Św. Królowej Jadwigi w Bielanach i ZO im. Sybiraków w Rozbitym Kamieniu.
W wydarzeniu wzięło udział ponad 100 wykonawców z całej Polski. Uczestnicy śpiewali kolędy, pastorałki oraz piosenki o tematyce bożonarodzeniowej. Oceniała ich profesjonalna komisja w składzie: A. Iwaniuk – dyrygent Cerkiewnego Chóru Sacrum i M. Wnuk – dyrygent Chóru Akademickiego UMCS. Naszą szkołę reprezentowała Natalia Trzcińska – uczennica klasy piątej szkoły podstawowej, która wykonała pastorałkę pt.: „ Maleńka Miłość’ oraz Paulina Tymińska – uczennica klasy III gimnazjum. Paulina wykonała utwór pt: „Pierwsza Gwiazda”. Swoim wykonaniem zachwyciła jury i zdobyła szczególne wyróżnienie. Wszyscy uczestnicy festiwalu dostali pamiątkowe statuetki.
Serdecznie gratulujemy laureatce. Życzymy dalszych sukcesów. Śpiewaj nam – bo naprawdę robisz to świetnie.


Autor Opublikowano: 03 Lut 2019 - 21:34 (313 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
WZOROWA ŁAZIENKA
Z
Pod takim hasłem organizowana jest akcja przez firmę Domestos, w której uczestniczy nasza szkoła. Na stronie internetowej www.wzorowalazienka.pl znajduje się galeria prac przygotowanych przez uczniów naszej szkoły. Udział w programie polega m.in. na głosowaniu na galerię naszych prac. Głosować mogą wszyscy, każdy głos to jeden punkt dla nas. Można też głosować wykorzystując paragon z artykułem Domestosa, wtedy przybędzie nam aż 20 punktów. Zachęcamy wszystkich rodziców oraz przyjaciół naszej szkoły do czynnego udziału w akcji.

Autor Opublikowano: 11 Paź 2018 - 00:20 (195 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
45 DH CIENIE NA ZLOCIE HUFCA
Z
– „ Dla Niepodległej – wyjdź w świat”. Tym razem gościł nas przysłowiowy „rolnik” CKR w Sokołowie Podlaskim. Zebraliśmy się w piątek wieczorem. Po inauguracyjnym apelu, uczestniczyliśmy w różnego typu warsztatach tematycznych : strzelectwo, pionierka, pierwsza pomoc, kulinaria,,,,,,,. Późnym wieczorem odbył się kominek z prezentacją drużyn i wykonaniem zadań zlotowych. Nasza drużyna przygotowała film z inscenizacji poświęconej pamięci bohaterów II wojny światowej, która została zaprezentowana w szkole 3 września 2018. Kolejny dzień to gra terenowa. Trwała do późnych godzin popołudniowych. Wśród zadań znalazło się : czytanie mapy, udzielanie pierwszej pomocy, pobyt w schronisku dla zwierząt i wykonanie maty, znicz pamięci pod pomnikiem bohaterów…. W rywalizacji na 15 drużyn – zajęliśmy 8 – „ to może być”. Największym przeżyciem było dla nas spotkanie przy ognisku podczas którego po raz pierwszy uczestniczyliśmy w „ogni obraniu”. Wtedy też część harcerzy z naszej drużyny złożyło przyrzeczenie harcerskie. Zlot zakończyliśmy w niedzielę wspólną Mszą Świętą.

Autor Opublikowano: 10 Paź 2018 - 23:54 (182 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
BEZPIECZNIE W SZKOLE
Z
17. września policjanci: st. sierż. Dominika Rozbicka z Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim i asp. sztabowy Bogdan Smolik, dzielnicowy z Posterunku Policji w Sterdyni przeprowadzili spotkania z uczniami klas IV-VI i VII,VIII i kl. III gimnazjum na temat szkodliwości zażywania różnego rodzaju substancji psychoaktywnych, w szczególności dopalaczy.Wyjaśnili co to są dopalacze, w jakich formach mogą występować oraz dlaczego są niebezpieczne dla ludzkiego organizmu. Omówili również konsekwencje prawne, jakie młody człowiek może ponieść w związku z posiadaniem substancji zabronionych.

Autor Opublikowano: 03 Paź 2018 - 22:37 (251 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
SPRZĄTANIE ŚWIATA
Z
"Sprzątanie świata - Polska" jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Uczniowie naszej szkoły corocznie uczestniczą w tej akcji. W tym roku również, w piątek 21 września posprzątaliśmy świat wokół nas. Klasy młodsze posprzątały boisko i teren wokół szkoły, starsi sprzątali "Ścieżkę ekologiczno- zdrowotną" w pobliskim lesie, ulicę Sokołowską, Słoneczną  i okoliczne drogi dojazdowe. Akcja ta jest interesującą metodą wychowawczą oraz wartościowym sposobem na realizację wolontariatu.
Autor Opublikowano: 27 Wrz 2018 - 10:16 (236 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
HARCERSKI START
Z
HARCERSKI START – wakacje zbliżały się ku końcowi, ale harcerze czuwają. 27 sierpnia spotkaliśmy się na harcerskim warsztacie pod chmurką. Najpierw powspominaliśmy wakacje, a potem zabraliśmy się do pracy. Nasza drużyna przygotowuje się do nadania imienia… ale nie zdradzimy KOGO? Dostaliśmy od druhny przybocznej zadania i ruszyliśmy patrolami na grę. Rezultaty zadania uwidoczniliśmy na plakacie. Nie zabrakło harcerskich piosenek, pląsów i zabaw. Spotkanie zakończyliśmy wspólnym ogniskiem

Autor Opublikowano: 11 Wrz 2018 - 22:16 (293 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY
Z
14 stycznia w całej Polsce odbył się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w tym roku jego celem było pozyskanie środków "dla wyrównania szans w leczeniu noworodków". Cel był niewątpliwie bardzo ważny i nasi uczniowie tradycyjnie już włączyli się w akcję zbiórki środków na ten cel. Na terenie parafii Zembrów kwestowali Paulina Marczuk, Aleksandra Dąbkowska, Paulina Tymińska, Natalia Sobieska i Jakub Tymiński.  Na terenie parafii Grodzisk kwestowali Zuzanna Pytel, Sandra Kryszczuk, Julia i Kinga Chmiel i Dariusz Robakowski, natomiast w Sokołowie Podlaskim kwestowały Aleksandra Osipiak, Zuzanna Chomka, Natalia Tatko, Martyna Marcjaniuk i Zuzanna Kalisiak. W akcję włączyli się również niektórzy rodzice: i jedni i drudzy zasługują na słowa podziękowania, bo mróz w niedzielę nie odpuszczał. Nie zawiedli również zwykli ludzie, którzy chętnie napełniali nasze puszki i w efekcie do sztabu w Sokołowie Podlaskim odstarczyliśmy kwotę 5360,99 zł


Autor Opublikowano: 29 Sty 2018 - 22:49 (298 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
SPRZĄTANIE ŚWIATA
Z
15 WRZEŚNIA uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji "Sprzątanie świata". W ramach tej akcji uczniowie pod opieką nauczycieli posprzątali teren wokół szkoły i boisko, plac zabaw, ścieżkę ekologiczną, lasek przy szkole, ulicę Słoneczną, teren wzdłuż chodnika do Hołowienek, teren wzdłuż chodnika do Topazu, okoliczne przystanki autobusowe. Niezbędna jak zwykle okazała się współpraca z Organem Prowadzącym, który zaopatrzył nas w rękawice i worki, a potem zapewniła odbiór śmieci.


Autor Opublikowano: 10 Paź 2017 - 22:08 (301 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
WYCIECZKA DO LIWA
Z
Uczniowie kl.IV,V,Vi naszej szkoły we wtorek 13.06. uczestniczyli w wycieczce do Liwa. Została ona zorganizowana przy ogromnym wsparciu dobrego ducha nasze szkoły p.Barbary Tekieli, która wynegocjowała darmowy wstęp naszym uczniom do obiektów historycznych i udział w warsztatach na terenie zamku oraz szereg konkursów z nagrodami. Zwiedzanie zbrojowni, stroje z epoki w których wystąpili nasi uczniowie oraz gra terenowa dostarczyły mnóstwa wrażeń i emocji. Uczniowie mieli okazję wejść na wieżę, zobaczyć lochy zamku oraz wykazać się spostrzegawczością i sprytem w poszukiwaniu tarczy, kluczy do wieży czy wreszcie zagubionych pierścieni Żółtej Damy. Wszyscy mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności podczas strzelania z łuku, chociaż wiatr nie wszystkim pomagał. Za to kiełbaski z ogniska smakowały wszystkim, nawet wtedy, kiedy zabrakło już chleba. No i pogoda była naszym sprzymierzeńcem, zaczęło padać gdy wszyscy siedzieli wygodnie w autobusie.


Autor Opublikowano: 18 Cze 2017 - 20:44 (418 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
SPEŁNIAMY MARZENIE
Z
Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum udowodnili, że mają olbrzymie serca i są wyczuleni na nieszczęście innych ludzi. Spełniliśmy marzenie siedmioletniego Kuby, który zmaga się z nieoperacyjnym nowotworem mózgu i 17 maja będzie obchodził urodziny. Chłopiec z Miłosławia zapragnął otrzymać wiele kartek urodzinowych. Wspólnie wykonaliśmy kartki lub kupiliśmy gotowe, by chory Kubuś miał powody do radości. Kartki urodzinowe dla Kuby zostały wysłane. Życzymy solenizantowi wiele zdrowia.
W przedsięwzięcie zaangażował się szczególnie Samorząd Uczniowski szkoły podstawowej z opiekunem  p.Jadwigą Kalinowską oraz panie Katarzyna Barbachowska i Ewa Szczekutek.

Autor Opublikowano: 26 Maj 2015 - 10:04 (1035 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Dzień Ziemi w naszej szkole
Z
20 kwietnia odbył się apel z okazji obchodów Dnia Ziemi. Uroczystość zorganizowano pod hasłem "Segreguj śmieci - warto". Taki jest tytuł programu ekologicznego realizowanego w naszej szkole pod patronatem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Apel rozpoczęli uczniowie klasy pierwszej inscenizacją 'Witamy Wiosnę", o oprawę muzyczną zadbały uczennice klas IV-VI. Po tej pierwszej części uczennice klasy drugiej gimnazjum zachęcały nas do wiosennych spacerów połączonych z wiosennymi porządkami. Do porządków połączonych z segregacją odpadów zachęcali nas bohaterowie obejrzanego filmu- Mózg i Koks. Oni też wyjaśnili nam potrzebę recyklingu i przypomnieli  zasady prawidłowej segregacji. O potrzebie segregacji mówił też zaproszony przez nas specjalnie na tę uroczystość  gość p. Agata Świderska - pracownik Urzędu Gminy w Sabniach. Pani Agata zapoznała nas z podstawą prawną i założeniami "ustawy śmieciowej", przedstawiła również dane, które mówią wyraźnie jak wzrosła ilość posegregowanych śmieci w gminie Sabnie. To znak, że nasze wskaźniki coraz bardziej zbliżają się do tych europejskich. Jak wygląda umiejętność segregowania śmieci przez najmłodszych mieszkańców gminy sprawdziliśmy organizując na koniec zajęcia praktyczne z segregowania. Uczniowie doskonale poradzili sobie z zadaniem, teraz pozostanie tylko wiedzę teoretyczną wcielać w życie. Dbamy o to w naszej szkole...

Autor Opublikowano: 23 Kwi 2015 - 09:16 (938 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
WYJAZDY PRZYRODNICZO-EKOLOGICZNE
Z
Korzystając z pięknej jesiennej pogody uczniowie gimnazjum i uczniowie szkoły podstawowej wyjechali na wycieczki. Były to wyjazdy sponsorowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w ramach realizacji projektu "Ziemia w moich rękach". Dlatego też skorzystali z niego wszyscy chętni uczniowie naszej szkoły. Uczniowie klas I-III gimnazjum 27 października wyjechali na wycieczkę do Ogrodu Botanicznego w Powsinie pięknego również o tej porze roku. Podziwialiśmy iglaki oraz egzotyczne gatunki w szklarniach. Uczestniczyliśmy w warsztatach ekologicznych dotyczących prawidłowej segregacji śmieci. Ostatnim punktem wycieczki była projekcja filmów. Uczniowie mieli do wyboru dwa seanse filmowe "Bogowie" oraz "Miasto 44".Następnego dnia taki sam program miał wyjazd uczniów szkoły podstawowej klas III-VI. Uczestniczyli oni w projekcji filmu familijnego pt. "Pinokio". Również najmłodsi nasi uczniowie, czyli klasy I i II szkoły podstawowej w ramach realizacji projektu uczestniczyli w warsztatach wyjazdowych, które odbyły się w Nadleśnictwie Sokołów. Pracownik Nadleśnictwa przybliżył dzieciom świat rodzimej flory i fauny, omówiono zmiany jakie zachodzą w przyrodzie jesienią, odbyła się projekcja filmu "Na moczarach i bagnach Polski". Dzieci obejrzały również ścieżkę edukacyjną. Po zajęciach odbyła się wspólna degustacja pizzy. Po warsztatach uczniowie udali się na grób patronki szkoły Heleny Mniszek w Zembrowie, gdzie złożono kwiaty i zapalono symboliczny znicz. Jednym z zadań projektowych było założenie ogródka botanicznego. Zakupiono 20 sztuk sadzonek krzewów, które zostały przez uczniów posadzone przy szkole.


Autor Opublikowano: 12 Lis 2014 - 15:06 (837 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
SEGREGUJ ŚMIECI WARTO
Z
Pod takim hasłem został ogłoszony w naszej szkole konkurs ekologiczny. Konkurs ten został podzielony na dwie kategorie wiekowe: szkoła podstawowa i gimnazjum. Uczniowie szkoły podstawowej przygotowali prace plastyczno-techniczne. Mieli za zadanie wykonać zwierzęta, które poznali na lekcjach przyrody, wykonane z wszystkich możliwych odpadów znalezionych w domach. Prace oceniane były w dwóch kategoriach: klasy I-III oraz klasy IV-VI. W obu kategoriach wyłoniono po trzy najlepsze prace. Poza tym przyznano nagrodę specjalną dla klasy która najbardziej zaangażowała się w udział w konkursie, tzn. przygotowała najwięcej prac.Uczniowie gimnazjum w ramach konkursu przygotowali projekty edukacyjne na temat możliwości wykorzystania posegregowanych śmieci. Nagrodą dla zwycięskiej klasy jest projektor i laptop – urządzenia multimedialne, które są niezbędne do przygotowywania projektów edukacyjnych. Poza tym przedstawiciele zwycięskiej klasy prezentujący przygotowane projekty otrzymali nagrody specjalne.Pięcioosobowe jury, złożone z pracowników Urzędu Gminy Sabnie oraz nauczycieli Zespołu Szkół w Sabniach po obejrzeniu przygotowanych projektów oraz prac zgromadzonych w ramach konkursu przyznało nagrody. Zostały one wręczone 9 października przez wójta gminy Sabnie podczas uroczystego podsumowania konkursu w naszej szkole.

W kategorii klas I-III szkoły podstawowej na konkurs wpłynęło 51 prac. Spośród nich Komisja Konkursowa wybrała trzy najlepsze:

1 miejsce – Maciej Kurowicki, kl. III, Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Niecieczy – nagroda: aparat cyfrowy

2 miejsce – Mikołaj Kierylak, kl. I, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Heleny Mniszek w Sabniach – nagroda: plecak turystyczny

3 miejsce – Emilia Dobrowolska, kl. III, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Heleny Mniszek w Sabniach – nagroda: pamięć przenośna

W kategorii klas IV-VI na konkurs wpłynęło 27 prac. Spośród nich Komisja Konkursowa wybrała trzy najlepsze:

1 miejsce – Zuzanna Kalisiak, kl. IV, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Heleny Mniszek w Sabniach – nagroda: aparat cyfrowy

2 miejsce – Zuzanna Pytel, kl. VI, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Heleny Mniszek w Sabniach – nagroda: plecak turystyczny

3 miejsce – Filip Brzózka, kl. IV, Publiczna Szkoła Podstawowa w Zembrowie – nagroda: pamięć przenośna

W kategorii Gimnazjum w konkursie wzięło udział siedem trzyosobowych zespołów. Spośród nich Komisja Konkursowa wybrała najlepszą prezentację wykonaną przez zespół:

Milena Bogucka, Aleksandra Gralik, Roksana Pietrucha – nagrody: para łyżworolek dla każdej z członkiń zespołu

W ramach konkursu  „Segreguj śmieci – warto” przyznano dwie nagrody specjalne:

telewizor z odtwarzaczem blu-ray – dla klasy II Publicznej Szkoły Podstawowej im. Heleny Mniszek w Sabniach, za udział wszystkich uczniów z klasy w konkursie

laptop z projektorem multimedialnym – dla klasy IIa Publicznego Gimnazjum im. Heleny Mniszek w Sabniach, za zwycięstwo zespołu przedstawicieli klasy w kategorii Gimnazjum

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki.

Sponsorem nagród był Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska oraz Urząd Gminy Sabnie.Autor Opublikowano: 15 Paź 2014 - 19:02 (830 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
SZKOŁA W RUCHU-LEKCJA W-F W LESIE
Z

Rok „Szkoły w ruchu”

Akcja „Ćwiczyć każdy może”

Obszar 1.Wychowanie fizyczne, zajęcia klasowo - lekcyjne.

Wychowanie fizyczne, kształtując nawyk aktywności fizycznej i troski o zdrowie ,wspiera prawidłowy rozwój dzieci i młodzieży. Oferta zajęć wychowania fizycznego realizowanych w formach alternatywnych powinna uwzględniać zróżnicowany poziom sprawności fizycznej uczniów, oczekiwania młodzieży oraz lokalne uwarunkowania.

Wykorzystując korzystną lokalizację naszej szkoły w sąsiedztwie lasu, zajęcia wychowania fizycznego w okresie jesiennym i wiosennym prowadzone są właśnie w lesie. Pierwsze zajęcia zawsze rozpoczynają się przypomnieniem procedur bezpieczeństwa i zapoznaniem z terenem lasu. Nauczyciel zapoznaje uczniów poprzez różne zabawy biegowe oraz gry terenowe typu podchody. Zabawy takie wdrażają dzieci w wysiłek fizyczny w sposób lekki i często dla nich nieświadomy. Dzięki temu nawet najbardziej niechętni angażują się w  wychowanie fizyczne. Dzieci uczą się orientacji przestrzennej, a także w praktyce wykorzystują umiejętności zdobyte na innych przedmiotach.

Najchętniej uczniowie  gimnazjum jak i szkoły podstawowej bawią się w „chowanego”. Nie jest to jednak typowa zabawa z „zaklepywaniem”, gdzie jedna osoba szuka a cała klasa się chowa, lecz prawdziwa „wojna strategiczna”. Klasa po podzieleniu się na 2 zespoły grę rozpoczyna w wcześniej wyznaczonym i zapoznanym terenie. Jedna z grup w określonym czasie musi się ukryć,a a druga ją odnaleźć. Co ciekawe, osoby ukrywające się mogą się przemieszczać  co powoduje, że wszyscy są aktywni. Po upływie czasu następuje zamiana ról. Zwycięża grupa, która odnalazła większą liczbę zawodników bądź w krótszym czasie.

Gra ta uczy uczniów zachowania w terenie, inicjatywy w wynajdywaniu kryjówek, zmusza do ruchu. W „zdrowy” sposób wprowadza element rywalizacji,  a przede wszystkim uczy odpowiedzialności: za siebie, kolegów, teren w którym się bawimy. Rozgrywka ta także pobudza inicjatywę twórczą – dozwolone są wszelkiego rodzaju maskowania i przebrania. Z początkowo krótkich rozgrywek ok. 10 minutowych,  wraz z zapoznaniem terenu i wzrostem umiejętności, a także „zawziętości” osób grających, rozgrywki wydłużają się nawet do 35 – 40 minut jedna. Oczywiście rewanż to kolejna lekcja, gdzie w sposób swobodny, aktywny, a przede wszystkim nieprzymuszony wszyscy zażywają ruchu na świeżym powietrzu.

R. Kosieradzki
Autor Opublikowano: 03 Cze 2014 - 12:50 (1037 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Powiatowy Konkurs Piosenki o Zdrowiu
Z
29.05.2014r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Sterdyni odbył się II Powiatowy Festiwal Piosenki o Zdrowiu. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice Paulina Tymińska kl.IV w kategorii szkoła podstawowa i Roksana Pietrucha kl.IIB w kategorii gimnazjum . Zadaniem uczestniczek festiwalu było zaprezentowanie jednej autorskiej piosenki o tematyce prozdrowotnej. Zgodnie z regulaminem nasze dziewczyny doskonale poradziły sobie z tym zadaniem, obie piosenki bardzo się podobały i zostały nagrodzone gromkimi brawami. Piosenka pt."Kochane fast foody" w wykonaniu Pauliny Tymińskiej  zyskała również uznanie w opinii jury i zajęła I miejsce w kategorii solistek. Dziewczynom gratulujemy udanego występu.


Autor Opublikowano: 02 Cze 2014 - 22:46 (950 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
PARK EDUKACJI LEŚNEJ
Z
Uczniowie kl.IV-VI Szkoły Podstawowej w dniu 24.04. wyjechali na wycieczkę do Nadleśnictwa Sokołów. Uczestniczyli tam w warsztatach florystycznych "Roślinność naszych lasów". Na wstępie p. Jerzy Tomczuk oraz p.Patrycja Żółkowska zapoznali nas z pracą Nadleśnictwa. Potem w trakcie warsztatów uczniowie uczyli się rozpoznawać rodzime gatunki drzew poznając charakterystyczne cechy ich wyglądu zewnętrznego (kształty i wielkość liści, korę, pokrój, nasiona i owoce). Kiedy wszyscy uporali się z ćwiczeniami przeszliśmy do Parku Edukacji Leśnej w któr ym znajdują się ciekawe gatunki roślin. Uczniowie oglądali rośliny, rozpoznawali rodzime i zachwycali się egzotycznymi i rzadkimi gatunkami. Wiele ciekawostek i informacji ze świata przyrody znaleźli na tablicach informacyjnych. Zajęcia zakończyły się wspólnym ogniskiem połączonym z pieczeniem kiełbasek.

Autor Opublikowano: 29 Kwi 2014 - 14:30 (940 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
BOŻE NARODZENIE W POEZJI
Z
29 stycznia rozstrzygnięty został Powiatowy Konkurs Literacki pod hasłem "Boże Narodzenie w poezji". Konkurs miał charakter otwarty i adresowany był do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych powiatu sokołowskiego. Warunkiem uczestnictwa było dostarczenie własnego wiersza o tematyce świątecznej. Swoje pracy złożyły cztery uczennice gimnazjum i pięcioro uczniów szkoły podstawowej. Talent niektórych z nich został dostrzeżony. Nagrodzone zostały utwory:

Klaudii Wytwer -kl.VI


Katarzyny Miściorak -kl.VI


Pauliny Tymińskiej -kl.IV
Autor Opublikowano: 04 Lut 2014 - 08:11 (897 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY
Z

 NA RATUNEK- pod takim hasłem odbywał się w tym roku finał WOŚP.

Pieniądze z tegorocznego finału zostaną przeznaczone na sprzęt dla dziecięcej medycyny ratunkowej oraz na wyposażenie oddziałów geriatrycznych.Społeczność naszej szkoły też włączyła się do udziału w tej akcji. Jako wolontariusze pracowali: Aleksandra Osipiak, Emilia Połog, Wioletta Rosiak, Dominik Tomczuk, Natalia Harasimiak, Dagmara Iwaniuk, Dominika Marchel, Radosław Kozłowski, Klaudia Jakubiak, Konrad Kraska, Mateusz Jakubik, Eliza Skomorucha, Aleksandra Stpiczyńska, Monika Kowalczuk, Olga Tymińska, Olga Hardejewicz, Aleksandra Stpiczyńska, Joanna Rajczuk pod opieką p.Małgorzaty Gęsiny i Jolanty Oksięciuk.

Łącznie zebraliśmy 4174, 32zł i 7,36euro. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i udział w akcji.


Autor Opublikowano: 15 Sty 2014 - 13:49 (1066 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
WYCIECZKA DO SIEDLEC
Z
09.12.2013r. uczniowie klas gimnazjalnych wybrali się na krótką wycieczkę do Siedlec. Na początku pojechaliśmy na sztuczne lodowisko, gdzie spędziliśmy dwie godziny. Różne były umiejętności jeździeckie uczniów, jedni stawiali pierwsze kroki, inni próbowali wykonywa bardziej karkołomne ewolucje ale i jednym i drugim nie brakowało zapału. Potem było coś dla ducha; pojechaliśmy na przedstawienie teatralne pt."Opowieśc wigilijna". Ta historia przemiany skąpca i złośliwca w noc wigilijną pięknie przedstawiona przez młodzież pod kierunkiem p.Orzełowskiej bardzo się podobała. Na koniec coś dla ciała; posililiśmy się i zadowoleni wróciliśmy do domu.


Autor Opublikowano: 10 Gru 2013 - 12:12 (822 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Wycieczka do Warszawy
Z
20 listopada grupa młodzieży- uczniów naszego gimnazjum pod czujnym okiem wychowawców wybrała się na wycieczkę do Warszawy. Na początku mieliśmy okazję obejrzec bardzo ciekawy film pt."Mój biegun". Ta wzruszająca historia Jaśka Meli, który po tragicznym wypadku walczy o powrót do normalnego życia poruszyła wszystkich. Potem pojechaliśmy do Łazienek Królewskich, gdzie uczestniczyliśmy w lekcji przyrody a także zwiedziliśmy Muzeum Jeździectwa i Łowiectwa. Ponieważ sprzyjała nam pogoda pozwoliliśmy sobie na mały spacer pod pomnik F.Chopina- symbol Łazienek. Ponieważ wszyscy zgłodnieli już nieco pojechaliśmy do galerii handlowej, gdzie każdy znalazł coś dla siebie. Pełni emocji i wrażeń wróciliśmy do domu w doskonałych humorach.

Autor Opublikowano: 02 Gru 2013 - 14:01 (794 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
11 LISTOPAD
Z
W dniu 8. listopada 2013 roku w Zespole Szkół w Sabniach odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. Uroczysty apel rozpoczęła ceremonia zaprzysiężęnia pocztu sztandarowego Publicznego  Gimnazjum. Część artystyczną przygotowały dzieci z klasy II , III  i dziewczęta z klasy V  Szkoły Podstawowej. Uczniowie wysłuchali wierszy i piosenek o tematyce patriotycznej. Występ dzieci został nagrodzony gromkimi brawami.


Autor Opublikowano: 14 Lis 2013 - 09:20 (838 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Święto Drzewa
Z

 Dnia 30 października 2013 r. W Publicznej Szkole Podstawowej im. Heleny Mniszek w Sabniach odbyło się "Święto Drzewa". Uczniowie kl. I-III pod opieką p. M. Pytel. p. J. Romańczuk i p. J. Szczekutek posadzili w okolicach szkoły kilka kasztanowców. Następnie dzieci otrzymały kasztany, aby posadzić je przy swoich domach. Na zajęciach dzieci kolorowały liście kasztanowca, z których ułożyły drzewa swoich klas. Prace wyeksponowano na tablicy przy sali nr 7. "Święto Drzewa"  było imprezą poprzedzoną cyklem zajęć poświęconych drzewom, lasom, roślinom. Dzieci wykonywały makiety lasu (kl. III), uczyły się wierszy, piosenek, chodziły na wycieczki do lasu itp. W ramach ochrony drzew przewidziana jest zbiórka makulatury, którą szkoła przeprowadzi na wiosnęAutor Opublikowano: 11 Lis 2013 - 12:23 (830 raz(y) oglądano.)
Czytaj więcej... (790 bajtów więcej) Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Nasza Patronka
Z
Helena Mniszek to autorka która mieszkała i tworzyła na terenie gminy Sabnie. Jej imię nosi również nasza szkoła. Dlatego pamiętamy o naszej patronce również w dniu Wszystkich Świętych. Jej grób znajduje się obok kaplicy w Zembrowie i nasze najmłodsze gimnazjalistki wybrały się tam aby uporządkować to miejsce. Liście zostały wygrabione, płyta umyta a w Dniu Wszystkich Świętych uczniowie zapalą znicze i postawią kwiaty.Autor Opublikowano: 28 Paź 2013 - 20:55 (835 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Dzień Edukacji Narodowej
Z
11 października w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na początku pani dyrektor powitała wszystkich obecnych, w tym zaproszonych przez nas emerytów. Następnie odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych gimnazjum, którzy zobowiązali się być solidnymi i rzetelnymi uczniami naszej szkoły. Potem pani dyrektor wręczyła wyróżnionym pracownikom Nagrody Dyrektora i oddała głos uczniom, którzy trochę na wesoło przygotowali krótki występ słowno - muzyczny. Na koniec wysłuchaliśmy wspomnień zaproszonych gości, którzy poopowiadali nam jak kiedyś wyglądała praca w szkole. Potem niestety trzeba było wracać na lekcje.


Autor Opublikowano: 28 Paź 2013 - 20:07 (882 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Rady na elektroodpady
Z
Uczniowie klasy IIIA Adam Pytel i Dawid Baltaziuk zostali laureatami I etapu konkursu "Rady na elektroodpady". Efektem tego był wyjazd klasy na warsztaty, które były jednocześnie II etapem konkursu. W dniach 01.07-07.07.2013r. pod opieką nauczycieli grupa młodzieży przebywała w Nadbużańskim Ośrodku Edukacji w Brok: u. Każdego dnia odbywały się dwa rodzaje zajęć: ekologiczne i twórczego myślenia. Uczestnicy stworzyli spot edukacyjno- informacyjny o tematyce elektrośmieci. Znajdzie się on w Internecie i poddany zostanie ocenie internautów. Wy też możecie nam pomóc w zdobyciu nagród. Głosujcie na nasz spot.


Autor Opublikowano: 03 Wrz 2013 - 19:54 (960 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Festiwal Piosenki o Zdrowiu
Z
18 kwietnia uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum brali udział w Powiatowym Festiwalu Piosenki o Zdrowiu. Gimnazjum reprezentowała grupa w składzie: Eliza Skomorucha z klasy II oraz Monika Jagiełło i Aleksandra Stpiczyńska z klasy IIIa, natomiast szkołę podstawową Paulina Tymińska z klasy III. Możemy pochwalić się niemałym sukcesem, ponieważ Paulina Tymińska zajęła pierwsze miejsce w kategorii szkół podstawowych. Otrzymała również nagrodę specjalną ufundowaną przez sponsora a przeznaczoną na dalszy rozwój wokalny naszej uczennicy. Wszyscy występujący otrzymali drobne upominki i dyplomy za udział.


Autor Opublikowano: 22 Maj 2013 - 09:23 (1086 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Dzień Ziemi
Z
22 kwietnia w naszej szkole odbył się apel poświęcony tematyce ekologicznej. W tym dniu bowiem obchodzony jest Dzień Ziemi i z tej okazji chcieliśmy przypomnieć wszystkim jak ogromnym problemem społecznym jest kwestia zanieczyszczenia środowiska i jakie negatywne skutki może mieć dla nas. Dlatego uczniowie szkoły podstawowej przypomnieli jakich zachowań absolutnie unikać powinniśmy i jak właściwie postępować aby pomóc Matce Ziemi. Pamiętajmy o nich nie tylko w Dniu Ziemi.


Autor Opublikowano: 28 Kwi 2013 - 23:10 (1085 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Narkotyki i dopalacze- jak mądrze mówić "nie" !
Z

19 grudnia 2012r. odbyły się we wszystkich klasach gimnazjalnych  i w kl. V i VI szkoły podstawowej zajęcia profilaktyczne prowadzone przez Mazowieckie Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom. Na zajęciach prowadzone były rozmowy dotyczące wpływu narkotyków i  innych substancji psychoaktywnych na organizm człowieka. Głównym założeniem zajęć było obalenie powszechnie rozpowszechnionych mitów na temat narkotyków i dopalaczy i uzmysłowienie uczniom jak naprawdę działają substancje psychoaktywne .Autor Opublikowano: 20 Gru 2012 - 10:35 (1087 raz(y) oglądano.)
Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
I Ty możesz zostać św. Mikołajem
Z

Jak co roku w okresie przed świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole została przeprowadzona akcja charytatywna pod hasłem " I Ty możesz zostać św. Mikołajem".  W ramach tej akcji została przeprowadzona dyskoteka andrzejkowa z której dochód przeznaczyliśmy na zakup prezentów dla dzieci z domu dziecka. Ponadto  w szkole przeprowadzona została zbiórka kosmetyków i artykułów higienicznych .  Przygotowane prezenty młodzież szkolna zawiozła 7 grudnia do zaprzyjaźnionego z naszą szkołą Domu Dziecka na Zielonym Wzgórzu w Kaliskach.   W imieniu Pani Dyrektor domu dziecka i dzieci z domu dziecka dziękujemy wszystkim , którzy zaangażowali się w akcję. (więcej zdjęć w galerii)Autor Opublikowano: 20 Gru 2012 - 10:34 (1020 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Wycieczka do Liwa i Suchej
Z

31 maja uczniowie ze Szkół Podstawowych w Sabniach i Zembrowie wzięli udział w wycieczce do Liwa i Suchej. Była to świetna okazja do integracji uczniów z obu szkół. W Liwie odbywał się jubileuszowy - X Festyn Archeologiczny. Uczestnicy wycieczki poznali różne aspekty życia w dawnych wiekach poprzez  pokazy i warsztaty interaktywne m.in. pokazy oddziałów rzymskich legionistów, sceny obrzędowe i polityczne, warsztaty garncarskie, mincerstwo, strzelanie z łuku, rzuty toporkiem i włócznią. Zwiedziliśmy również  Muzeum Zbrojownię. Następnie pojechaliśmy do Skansenu w Suchej, gdzie oprócz  "uczty duchowej" ,jaką była wycieczka po Muzeum Architektury Drewnianej, był czas na pieczenie kiełbasek na ognisku. Najedzeni i w świetnych humorach wczesnym popołudniem wróciliśmy do domu. Zdjęcia znajdziecie w galerii.

 Autor Opublikowano: 18 Cze 2012 - 20:53 (1038 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Zachowaj Trzeźwy Umysł
Z

W ramach realizacji zadań programu "Zachowaj Trzeźwy Umysł" uczniowie klas I-III szkoły podstawowej odwiedzili sklepy na terenie miejscowości Sabnie, w których sprzedawane są napoje alkoholowe. Przekazali książeczki sprzedawcom oraz umieścili na kasach naklejki związane z zakazem sprzedaży alkoholu nieletnim. Sprzedawcy zapewniali, że alkoholu nieletnim nie sprzedawali i nie będą tego robić. Następnie uczniowie odwiedzili ośrodek zdrowia. Pani lek. H. Jurkiewicz w obecności dzieci powiesiła w widocznym miejscu plakaty mówiące o szkodliwości palenia papierosów przez kobiety ciężarne i bardzo pochwaliła nasze zaangażowanie w takiej ważnej sprawie.


 Więcej zdjęć w galerii.Autor Opublikowano: 28 Maj 2012 - 10:17 (1061 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
projekty
Z
Dnia 27.04.2012r.  odbył się Szkolny Dzień Projektów. Uczniowie  klas drugich gimnazjum zaprezentowali przygotowywane od stycznia wystąpienia. Komisja w składzie: Joanna Łach, Anna Mikołajczuk, Jadwiga Kalinowska oceniła trzynaście prezentacji z różnych przedmiotów.

Autor Opublikowano: 28 Maj 2012 - 09:07 (982 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Konferencja "Szkoła Promująca Zdrowie"
Z
Konferencja Regionalna „Szkoła Promująca Zdrowie”

   W dniu 10 maja 2012 r. w Zespole Szkół w Sabniach odbyła się konferencja związana z założeniami ogólnopolskiego programu „Szkoła Promująca Zdrowie”. Uczestniczyli w niej dyrektorzy i nauczyciele szkół powiatu sokołowskiego, węgrowskiego oraz zaproszeni goście: Mariusz Dobijański – Mazowiecki Wicekurator Oświaty; Joanna Kaniuk - dyrektor Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatury w Siedlcach; Katarzyna Żelichowska – st. wizytator Kuratorium Oświaty w Warszawie, Wojewódzki Koordynator Programu „Szkoła Promująca Zdrowie”; Marta Sosnowska – Wicestarosta Powiatu Sokołowskiego; Justyna Litewnicka – przedstawicielka Ministerstwa Rolnictwa; Andrzej Różycki – dyrektor Oddziału Terenowego Agencji Rynku Rolnego w Warszawie.  Konferencja rozpoczęła się częścią artystyczną w wykonaniu uczniów z Zespołu Szkół w Sabniach. Montaż słowno- muzyczny dotyczył ochrony naszej planety -  Ziemi. Wojewódzki Koordynator Programu  Katarzyna Żelichowska zaprezentowała cele, metody, procedury, standardy i narzędzia ewaluacji niezbędne do tworzenia szkół promujących zdrowie. Następnie przedstawicielki  Szkoły Podstawowej nr 7 w Siedlcach opowiedziały o dokonaniach i sukcesach  placówki. Na koniec głos zabrała dyrektor miejscowej szkoły – Anna Chmiel, prezentując historię Zespołu Szkół oraz zwracając szczególną uwagę na odnoszone przez uczniów sukcesy, współpracę z instytucjami wspierającymi nasze działania, a także inne realizowane w placówce programy i projekty.  Szkolny koordynator – Małgorzata Kruza podsumowała działania szkół ( szkoły podstawowej i gimnazjum) od chwili przystąpienia do programu w 2007r. aż do chwili obecnej.(Więcej zdjęć w galerii)
Autor Opublikowano: 11 Maj 2012 - 11:43 (1843 raz(y) oglądano.)
Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Harcerska pielgrzymka do Miedznej
Z

Późnym  popołudniem 27 kwietnia  harcerze z 45 DH -Cienie  udali się  do  sanktuarium Maryjnego w Miedznie, aby z innymi drużynami hufca oddać cześć patronowi św. Jerzemu. Po  uroczystej Eucharystii wszyscy  udali się  na  plac szkolny,  aby  przy harcerskim   ogniu  powspominać, pogawędzić, pośpiewać, a przede wszystkim  przeżyć  dar  wspólnoty. Spotkanie  dostarczyło  nam wielu  nowych  wrażeń,  znajomych,  pozwoliło  odetchnąć  po  meczącym tygodniu. Gospodarzom  spotkania  serdecznie  dziękujemy.Autor Opublikowano: 11 Maj 2012 - 10:04 (846 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Turniej BRD
Z
 20 kwietnia 2012 r. uczniowie gimnazjum uczestniczyli w Powiatowym Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, który odbył się w Zespole Szkół w Sterdyni. Rywalizowały ze sobą trzyosobowe drużyny.Turniej obejmował test znajomości zasad ruchu drogowego, jazdę sprawnościową po rowerowym torze przeszkód oraz umiejętność udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zespół z Sabni, który reprezentowali: Dominik Bolesta z kl.IIIa, oraz Hubert Bieliński i Maciej Tryniszewski z klasy IIIb, zajął drugie miejsce.
Zdjęcia pochodzą z witryny Zespołu Szkół w Sterdyni.Autor Opublikowano: 11 Maj 2012 - 10:03 (1112 raz(y) oglądano.)
Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Ziołowy Zakątek
Z
26 kwietnia uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w zajęciach "zielonej szkoły" w Korycinach. Ośrodek edukacyjny działający na terenie "Ziołowego Zakątka" przygotował dla nas wiele ciekawych zadań do rozwiązania. W ten sposób poprzez zabawę dowiedzieliśmy się wiele ciekawych rzeczy o otaczającej nas przyrodzie. To chyba najprzyjemniejszy sposób pogłębiania swojej wiedzy.

Autor Opublikowano: 06 Maj 2012 - 21:58 (822 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
3 Maja
Z
Dnia 27 kwietnia odbył się w naszej szkole apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klas drugich gimnazjum przypomnieli okoliczności, w jakich doszło do powstania Ustawy Rządowej w 1791roku. Zwrócili uwagę na znaczenie Konstytucji dla państwowości polskiej, podkreślając, że była to pierwsza tak nowatorska ustawa w Europie a druga na świecie. Mottem apelu stały się słowa "Takim są ludzie, jakimi czynią ich prawa."


Autor Opublikowano: 04 Maj 2012 - 09:11 (802 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Sokołowskie Igrzyska Dzieci etap. II
Z
27 kwietnia reprezentanci klas I- III szkoły podstawowej brali udział w II etapie Sokołowskich Igrzysk Dzieci, które odbyły się na pływalni w Sokołowie Podlaskim. Podczas zawodów dzieci wykonywały różne zadania wymagające szybkości, zręczności i umiejętności poruszania się w wodzie. Nasza drużyna po zaciętej rywalizacji zajęła II miejsce. 6 czerwca odbędzie się trzeci ostatni etap igrzysk na stadionie w Sokołowie Podlaskim.


Autor Opublikowano: 04 Maj 2012 - 09:10 (720 raz(y) oglądano.)
Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Apel z okazji "Dnia Ziemii"
Z
Dnia 23 kwietnia 2012 roku odbył się apel z okazji "Dnia Ziemii". Uczniowie kl. I, IV i VI Szkoły Podstawowej recytowali wiersze i śpiewali piosenki dotyczące ochrony przyrody i ekologii. Szczególną uwagę zwrócono na segregację śmieci, która powinna być nawykiem każdego człowieka.

Autor Opublikowano: 04 Maj 2012 - 09:09 (710 raz(y) oglądano.)
Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Profilaktyczna Gra Miejska
Z
W środę 11 kwietnia uczniowie gimnazjum wzięli udział w III Profilaktycznej Grze Miejskiej w Sokołowie Podlaskim. W składzie drużyny byli: Mariusz Tomczuk, Aniela Benedykciuk, Marta Sygentowska, Agata Onyśk, Konrad Kucharczyk, Piotr Kalinowski, Adrian Jakubowski, Adrian Strzała. Profilaktyczna Gra Miejska o Puchar Burmistrza Miasta Sokołowa Podlaskiego oraz Puchar Starosty Sokołowskiego odbyła się już po raz trzeci. Grę przygotowali harcerze VII Osiedlowego Szczepu Harcerskiego im. Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie Hufca ZHP w Sokołowie Podlaskim pod okiem Krajowego Koordynatora Programu Profilaktyka a Harcerstwo hm. Anny Hilaruk. Nad bezpieczeństwem uczestników podczas wykonywania zadań, które realizowano w różnych punktach miasta czuwali policjanci. Młodzież miała do zrealizowania po 12 zadań. Były to m.in. działania o tematyce profilaktycznej, takie jak wykonanie plakatu pod hasłem „Szczęśliwa młodość bez uzależnień”, rozwiązanie wykreślanki z hasłami dotyczącymi uzależnień, wykonanie jak największej liczby fotografii tabliczek zakazujących sprzedaż alkoholu nieletnim i nietrzeźwym itp. Niektóre zadania wymagały sprawności fizycznej – bieg w płetwach, wejście na ściankę wspinaczkową w Salezjańskim Liceum Ogólnokształcącym, chodzenie po linie, tor przeszkód zwany „Biegiem komandosa”, czy też budząca niezwykłe emocje jazda dziwnym pojazdem. Sprytu i precyzji wymagał zaś punkt opracowany na wzór programu „Milion w minutę”, gdzie każdy z członków patrolu samodzielnie wykonywał przydzielone mu zadanie. Nasza drużyna wykonała wszystkie zadania obowiązkowe i dodatkowe , za które można było uzyskać dodatkowe punkty.
W czwartek 19 kwietnia nasza drużyna uczestniczyła w uroczystym finale, który odbył się w sali Oratorium bł. Filipa Rinaldiego w Sokołowie Podlaskim. W uroczystym podsumowaniu wyników gry wzięli udział przedstawiciele władz miasta , policji, straży, szkół i innych instytucji zaangażowanych w działalność profilaktyczną. Nasza drużyna zajęła I miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych z powiatu sokołowskiego i otrzymała Puchar Starosty Powiatu Sokołowskiego. Młodzież miała okazję spotkać się z Konradem Wojterkowskim - twórcą kampanii "Kocham! Nie biję",i znanym aktorem grającym zarówno w Polsce, jak i w Hollywood - Peter Lucasem. Więcej o III Profilaktycznej Grze Miejskiej można przeczytać na stronie www.nwg.pl


Autor Opublikowano: 04 Maj 2012 - 09:08 (1109 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Pierwszy Dzień Wiosny
Z

21 marca jak co roku uczniowie naszej szkoły świętowali nadejście wiosny. W tym roku obchodziliśmy ten dzień pod hasłem "Z kulturą za pan brat". O godzinie 10.20 uczniowie zebrali się w stołówce szkolnej. Na początku uczennice klasy IIb Klaudia Hardej i Marta Sygentowska przedstawiły prezentację multimedialną przybliżającą wszystkim zasady dobrego wychowania. Prezentacja została przygotowana pod okiem pana Marcina Buczyńskiego. Następnie uczniowie zmagali się z trudnymi pytaniami i zadaniami z zakresu savoir-vivre. Skład drużyn w quizie przedstawiał się następująco: drużyna zielonych - Maja Duranowska, Natalia Wróblewska, Mateusz Miściorak, Karolina Januszewska, Konrad Kierylak, Roksana Pietrucha, Mateusz Wrzosek, Monika Jagiełło, Adrian Jakubowski, Rafał Mosiej, Adrian Strzała - kapitan; drużyna żółtych - Dominik Stańczuk, Paulina Tymińska, Magdalena Wrzosek, Julia Uszyńska, Dawid Osipiak, Dagmara Iwaniuk, Konrad Kraska, Adam Pytel, Marta Sygentowska, Karolina Nasiłowska, Kamil Oleszczuk - kapitan. Większe szczęście dopisywało drużynie zielonych, która pokonała drużynę żółtych siedmioma punktami uzyskując ich 30. Quiz oceniało jury : pani Anna Chmiel, Magdalena Raźniak, Anna Mikołajczuk.Po tak wyczerpujących zmaganiach porcję rozrywki dostarczyli wszystkim Dominik Bolesta, Adrian Jakubowski, Mateusz Barbachowski i Damian Deoniziak. Chłopaków przygotował pan Cezary Cydejko.W pierwszym dniu wiosny nie mogło zabraknąć  wierszyków i piosenek o tej tematyce. Usłyszeliśmy je w wykonaniu uczniów szkoły podstawowej. Nad prawidłowym przygotowaniem tego występu czuwały panie Elżbieta Benedykciuk, Maria Pytel, Jadwiga Kalinowska.  Kultura to również właściwy dobór stroju. O tym, że uczniowie naszej szkoły dobrze są obyci w "świecie mody" świadczy przygotowany pod kierunkiem pani Małgorzaty Gęsiny i Jolanty Romańczuk  pokaz mody. Tego dnia miał finał konkurs "Najkulturalniejszy uczeń". W kategorii klas I-III szkoły podstawowej zwyciężyli Maja Duranowska kl.I i Bartłomiej Uszyński kl.III; w kategorii klas IV-VI szkoły podstawowej zwyciężyli Emilia Połog kl.V i Adrian Tymiński kl.IV; w kategorii  gimnazjum zwyciężyli Martyna Kamińska kl.IIIa i Dominik Bolesta kl.IIIa.Nad przebiegiem  imprezy  czuwały organizatorki: pani Jolanta Oksięciuk, Katarzyna Pankiewicz, Anna Mikołajczuk.Autor Opublikowano: 04 Kwi 2012 - 07:56 (1955 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Debata -Szkoła demokracji
Z

Szkoła demokracji - "Szkoła  bez  przemocy" -Czy jest możliwa? Co  można  zrobić aby  nie  było to tylko hasłem? To temat   do  debaty  szkolnej,  która  odbędzie  się  25 marca  o godzinie 15.00   na  stołówce  szkolnej. Wśród  zaproszonych gości:Pani Joanna Kaniuk Dyrektor Delegatury w Siedlcach KO w Warszawie, Pan Wójt Ireneusz Piotr Wyszyński, Pan Witold  Deoniziak - przewodniczący Komsji Oświatowej, nauczyciele,rodzice, absolwenci szkoły, uczniowie, media. Podjęta  debata  jest  elementem  rekrutacji  na  Sejm Dzieci i Młodzieży,  który odbędzie się 1 czerwca 2012 roku  w Warszawie. Uczennice  prowadzące Monika Jagiełło, Aniela Benedykciuk.Autor Opublikowano: 22 Mar 2012 - 19:47 (713 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
zawody sportowe
Z

Dnia 13.03.2012r. uczennica kl. V Marta Chmiel reprezentował Szkołę Podstawową a zarazem i naszą Gminę na regionalnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w pływaniu Zawody odbyły się na bardzo ładnym obiekcie sportowym w Mińsku Mazowieckim. Uczennica płynęła stylem dowolnym na dystansie 25 metrów. Podjęła walkę z najlepszymi pływakami w regionie.Autor Opublikowano: 22 Mar 2012 - 19:46 (597 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
zawody sportowe
Z

27 lutego odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej w pływaniu w Sokolowie Podl. Szkołę Podstawową reprezentowali : Marta Chmiel - kl. V, Piotr Chmiel -kl. III, Michał Kaczmarek - kl. VI. Marta Chmiel zajęła V miejsce w stylu dowolnym na 25m. i zakwalifikowała się do etapu regionalnego, który odbędzie się w MIńsku Maz.

28 lutego odbyły się w Wyrozębach zawody w Tenisie stołowym w ramach Sokołowskiej Olimpiady Dzieci. Szkołę Podstawową reprezentowały uczennice i uczniowie z kl. IV. Anita dąbrowska, Zuzanna Orłowska, Julia Uszyńska, Bartosz Kamiński Adrian Tymiński, Rafał Waszczuk. Chłpocy drużynowo wywalczyli III miejsce dla szkoły.Autor Opublikowano: 22 Mar 2012 - 19:45 (640 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Dzień Kobiet w Naszej Szkole
Z

Radości, uśmiechu, dużo szczęścia, spełnienia wszystkich marzeń, … tego i wiele innych ciepłych słów życzyli wszyscy  chłopcy i mężczyźni związani z Naszą Szkołą  dnia 8 marca br. wszystkim paniom i dziewczynom z klas szkoły podstawowej i gimnazjum.  Najważniejszym punktem dnia było przedstawienie kabaretowe, która odbyło się na 3 godzinie lekcyjnej.  Grupa chłopców z klas trzecich gimnazjum zaprezentowała  przygotowany wcześniej, pod opieką Pana Cezarego Cydejko, program kabaretowy. Początek był „bardzo poważny”, gdyż usłyszeliśmy „wykład naukowy” o tym, jak ważne w naszym życiu są kobiety.  Coraz zgromadzona w stołówce publiczność wybuchała gromkim śmiechem. Później było już tylko zabawniej. Na koniec panowie zaprezentowali bardzo żywiołowy układ taneczny z pomponami w roli głównej. Uwieńczeniem Dnia Kobiet było wręczenie wszystkim dziewczynom ślicznych tulipanów. (zdjęcia z imprezy w galerii)Autor Opublikowano: 09 Mar 2012 - 11:44 (909 raz(y) oglądano.)
Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Dzień Papieski
Z

Z okazji XI Dnia Papieskiego w październiku odbył sie w naszej szkole uroczysty apel poświęcony wybitnemu Polakowi - Janowi Pawłowi II. Treść apelu nawiązywała do hasła Dnia Papieskiego, które brzmiało: "Jan Paweł II człowiek modlitwy". Uczniowie klas Vi VI oraz gimnazjum w montażu słowno-muzycznym przypomnieli zebranym jak ważne i nieodzowne miejsce w życiu Ojca Świętego stanowiła modlitwa. Jest On dla nas Polaków wielkim wzorem i autorytetem. Przypomina nam abyśmy nieustawali w modlitwie.

W czasie tych uroczystości Pani dyrektor wręczyła uczniom dyplomy za udział w konkursie plastycznym: "Jan Paweł II - człowiek modlitwy". Apel został przygotowany pod kierunkiem następujących nauczycieli: Joanny Łach, Małgorzaty Uszyńskiej, Krzysztofa Błońskiego.Autor Opublikowano: 07 Lut 2012 - 09:43 (543 raz(y) oglądano.)
Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Harcerzem być...
Z
Harcerzem być to wcale nie wada…”
W dniach 17-19.01.2012 r. w Zespole Szkół w Sabniach odbył się kurs szkoleniowy  dla  „Małej Kadry” pod nazwą „Nasz Dom”  zorganizowany przez Hufiec Sokołów Podlaski     im. Janusza Korczaka.          W zajęciach wzięli udział harcerze z różnych, okolicznych środowisk tj.,: Sokołów Podlaski, Miedzna, Kosów Lacki, Prostyń, Sabnie.  Przez 3 dni harcerze zdobywali wiedzę na temat pracy zastępowych i przybocznych zuchowych. Pierwszego dnia wszyscy zgromadzili się na wspólnym kominku poświęconym postaci Janusza Korczaka przygotowanym przez 45 DH „Cienie” działającą przy ZS w Sabniach. Wspólnym śpiewom i harcom „nie było końca”.
Szczególnie ważnym i budzącym harcerskie emocje była wieczorna gra terenowa INO-„się nie zgub”.
Dzięki dyrekcji szkoły i drużynowej  podharcmistrz Annie Chmiel dzieci mile i pożytecznie mogły spędzić te kilka dni ferii. Szczególne uznanie należy się wszystkim instruktorom hufca :hm Barbarze Kozłowskiej, pwd Agnieszce Karakuli, pwd Ewie Rogulskiej, hm Marii Janiście, hm Elżbiecie Osipiak, hm Mieczysławowi Szymańskiemu, pwd Katarzynie Nawackiej i harcerzom 9 DH „Orlęta” oraz pracownikom szkoły.


Autor Opublikowano: 22 Sty 2012 - 19:01 (663 raz(y) oglądano.)
Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Podnoszenie efektywności kształcenia
Z

Nasza szkoła uczestniczy w programie pliotażowym MEN - "Podnoszenie efektywności kształcenia". W ramach projektu uczestniczyliśmy w szkoleniach, spotkaniach studyjnych, tworzymy programy wsparcia i dzielimy się doświadczeniem z innymi uczestnikami projektu. Otrzymaliśmy zestaw programów komputerowych wspierających proces edukacji, szczególnie dla uczniów mających trudności edukacyjne. Wartość programów to 8 tyś.Autor Opublikowano: 02 Sty 2012 - 12:23 (520 raz(y) oglądano.)
Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Wycieczka do Warszawy
Z

W ramach projektu unijnego "Wyrównywanie szans edukacyjnych" uczniowie klas gimnazjalnych uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Jednym z punktów programu był pobyt w kręgielni. Mogli podziwiać miasto nacą przed ozdobione przed świętami Bożego Narodzenia. Głównym wydarzeniem był spektakl w teatrze muzycznym "LES MISERABLES". Bogata scenografia oraz  szereg efektów specjalnych dostarczyło wielu niezapomnianych wrażeń.Autor Opublikowano: 02 Sty 2012 - 09:46 (554 raz(y) oglądano.)
Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


 
Widoczne dzieciaki
Z
W piątek (28.10) w naszej szkole, zainaugurowano gminny finał kampanii „Widoczne Dzieciaki”. Nasza szkoła jako kolejna włączyła się w tą, niecodzienną kampanię, służącą edukowaniu najmłodszych w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Z tej okazji przybyło wielu gości, którzy przybyli po to ,aby pokazać dzieciom, jak bardzo ważny jest ich los. Wśród licznie przybyłych gości znaleźli się:
<ul type="disc">
 • Wójt Gminy Sabnie – Ireneusz Piotr Wyszyński
 • podinsp. Wiesław Nasiłowski – I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Sokołowie Podlaskim
 • nadkom. Witold Lament Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KWP z siedzibą w Radomiu
 • Zastępca Dyrektora Kuratorium Oświaty w Warszawie, Delegatury w Siedlcach- p. Sylwia Osipiuk
 • Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Siedlcach – Jacek Kobyliński, wspólnie z Haliną Kolo i Jerzym Chmielińskim
 • Starszy Wizytator Kuratorium Oświaty w Warszawie, Delegatury w Siedlcach- p. Barbara Radman
 • Piotr Żebrowski – Prezes Powiatowego Banku Spółdzielczego w Sokołowie Podlaskim
 • Wojciech Toczyski – z wytwórni wód – „Kropla Rosy”
 • st.asp. Adam Jamorek Wydział Ruchu Drogowego KWP z siedzibą w Radomiu
 • <li style="COLOR: #222222">
  Oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim asp.sztab. Sławomir Tomaszewski
       Zebrani goście odsłonili baner z hasłem „Widoczne Dzieciaki”. Następnie prowadzący spotkanie asp.sztab. Sławomir Tomaszewski przybliżył zebranym ideę kampanii .
   Uczniowie klas młodszych zaprezentowali przedstawienie dotyczące bezpieczeństwa „ Pies z ulicy Bałamutów.
       Następnie został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt.: „Jestem widoczny – jestem bezpieczny”. Jury wytypowało zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych.W kategorii klas I-III pierwsze miejsce zajęła Zuzanna Pytel z kl. III (Sabnie). Drugie miejsce Dawid Wawrzyński kl.II (Zembrów), a trzecie miejsce Ewelina Romańczuk kl.III (Sabnie. Jury wyróżniło jeszcze jedna prace Natalii Komosy z kl. II (Zembrów). W kategorii klas IV-VI pierwsze miejsce zajęła Natalia Benedykciuk kl. V (Zembrów), miejsce drugie Angelika Tomaszewska kl. VI (Sabnie), a trzecie Roksana Pietrucha kl. VI (Sabnie).
          Następnie przeprowadzona została konkurencja sprawnościowa, w której startowało po dwóch przedstawicieli klas IV-VI z każdej ze szkół. Rywalizacja polegała na pokonaniu toru przeszkód w którym trzeba było: przebiec pod płotkiem, prawidłowo założyć kamizelkę, założyć kask ochronny i kładąc się na deskorolce, powrócić jak najszybciej do mety. Można było uzyskać dobry czas, ale również stracić punkty źle zakładając kamizelkę czy nie zapinając kasku.W tej konkurencji najlepsza okazała się Roksana Pietrucha (Sabnie). Drugie miejsce zajął Michał Kaczmarek  (Sabnie), a trzecie Konrad Jakubowski (Zembrów) Zwycięzcy otrzymali nagrody.
         Po chwili przerwy wypełnionej ciekawym występem młodych piosenkarzy z Zembrowa,  którzy zaśpiewali piosenkę „Look to left, look to the right”, rozpoczęła sie kolejna konkurencja. Tym razem dwa zespoły rywalizowały w trzech konkurencjach. Wytypowani wcześniej przedstawiciele klas I-III zmagali się w torze przeszkód z taczką, slalomie na hulajnodze i slalomie z woreczkiem na głowie. Tutaj zwycięzcami okazała sie drużyna z Zembrowa w składzie (Wojtyńska Magda, Mostowiec Mateusz, Wawrzyński Dawid, Sygentowski Mateusz, Kalinowska Julia, Benedykciuk Karolina). Zwycięzcy otrzymali zestawy bezpiecznego rowerzysty.
          Ostatnią konkurencja była rywalizacja o tytuł „Mistrza Ruchu Drogowego” Do rywalizacji stanęło 10 zawodników, po pięciu ze szkół w Sabniach i Zembrowie.  Zawodnicy ci zostali wyłonieni tydzień wcześniej podczas eliminacji. Wtedy należało rozwiązać test z tematyki ruchu drogowego, zawierający 25 pytań. W tej konkurencji należało przejechać jak najwolniej dwumetrowy odcinek. Zwycięzcą i „Mistrzem Ruchu Drogowego” został Mariusz Benedykciuk (Sabnie), drugie miejsce Michał Kaczmarek (Sabnie), a trzecie Robert Saczuk (Zembrów). Podczas tych wszystkich rywalizacji, zawodnikom towarzyszył żywiołowy doping, zachęcający ich do zwycięstwa.
          Podsumowaniem gminnego finału, było grupowe zdjęcie wszystkich uczestników, w nowych kamizelkach odblaskowych, które zostały zakupione ze środków pozyskanych od sponsorów. Teraz wszyscy muszą pamiętać o tym, aby każde wyjście dzieci poza teren szkoły, zawsze odbywało się w kamizelkach odblaskowych. Mamy nadzieję, że w ten sposób uda się w nich wypracować nawyk dbania o swoje bezpieczeństwo.
         Na koniec na wszystkich czekała niespodzianka- pokaz tresury psa policyjnego Baxtera. Oprócz umiejętności posłuszeństwa zaprezentował również umiejętności skoków przez przeszkody. 


  Autor Opublikowano: 02 Sty 2012 - 09:18 (761 raz(y) oglądano.)
  Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


   
  Serpelice 2011
  Z
  14 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Dniu Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej na Kalwarii Podlaskiej w Serpelicach. Tegoroczne Święto Podwyższenia Krzyża odbywało się pod hasłem „Każdy ma swoje Westerplatte”. Było to także diecezjalne młodzieżowe dziękczynienie za beatyfikację Jana Pawła II oraz przypomnienie 100- lecia harcerstwa. W kościele św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach wysłuchaliśmy konferencji

  i wzięliśmy udział w Drodze Krzyżowej. Następnie udaliśmy się do Serpelic, gdzie na szczycie Kalwarii odbył się koncert modlitewno- ewangelizacyjny zespołu Testimonium.

  Centralnym punktem uroczystości była Msza św. Celebrowana przez bp. Antoniego Dydycza.

  Homilię wygłosił ks. abp Jaume Pujol Balcells- metropolita Tarragony w Hiszpanii. Na zakończenie uroczystości każdy uczestnik otrzymał medal z wizerunkiem

  bł. Jana Pawła II.W tym roku nasza szkoła dostąpiła szczególnego zaszczytu, gdyż podczas Mszy św. Pani Dyrektor – Anna Chmiel czytała pierwsze czytanie.


  Autor Opublikowano: 08 Lis 2011 - 12:33 (648 raz(y) oglądano.)
  Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


   
  Radosna szkoła
  Z
  14 pażdziernika 2011 oddano do użytku plac zabaw wyposażony w kompleksowe zestawy do zabaw na świeżym powietrzu. Powierzchnia placu wykonana jest ze specjalnych materiałów amortyzujących. Całkowity koszt to około 95 tyś zł, z czego 50% to dotacja celowa ze środków MEN.

  Autor Opublikowano: 07 Lis 2011 - 09:54 (599 raz(y) oglądano.)
  Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


   
  Ślubowanie Pierwszaków
  Z
  W piątek  7 października swoją uroczystość mieli uczniowie klasy  pierwszej szkoły podstawowej. Tego dnia odbyło się uroczyste ślubowanie pierwszaków. W odświętnie udekorowanej sali gimnastycznej zebrali się rodzice, nauczyciele i koledzy a z klasy II i III. Wszystkie dzieci z klasy I  zaprezentowały się śpiewając piosenki, tańcząc i recytując wiersze. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że pierwszaki świetnie nadają się na uczniów naszej szkoły. Pierwszaki złożyły na sztandar szkoły uroczyste ślubowanie, a następnie Pani Dyrektor pasowała ich na uczniów. Na pamiątkę tej uroczystości dzieci otrzymały drobne upominki ufundowane przez Radę Rodziców. Po skończonej części oficjalnej uczniowie udali się na przygotowany przez rodziców poczęstunek.


  Autor Opublikowano: 18 Paź 2011 - 16:52 (755 raz(y) oglądano.)
  Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


   
  Wyrównywanie szans edukacyjnych ucznów.
  Z
  Od 1 sierpnia na terenie szkół naszej gminy jest realizowany projekt edukacyjny „Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z terenu Gminy Sabnie”.
   W ramach projektu w naszej szkole realizowane są:
  • zajęcia wyrównawcze (2 grupy wyrównawcze – matematyczna i przyrodnicza)
  • zajęcia językowe
  • zajęcia informatyczne
  • pozalekcyjne zajęcia artystyczne (plastyczne, nauka gry na gitarze,

  Planowane są też

  • wyjazd do teatru
  • wakacyjny obóz edukacyjny
  • centrum planowania kariery (spotkania z doradcą zawodowym oraz szkolenia dla nauczycieli)
  • wsparcie specjalistyczne (dyżury logopedy i psychologa)


  Autor Opublikowano: 18 Paź 2011 - 16:34 (620 raz(y) oglądano.)
  Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


   
  Dodatkowe zajęcia
  Z
  Od 1 września 2011 r. do 29 lutego 2012 r. w naszej szkole jest realizowany projekt „Dodatkowe zajęcia pozalekcyjne dla uczniów Zespołu Szkół w Sabniach”, współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Celem ogólnym projektu jest pobudzenie aktywności uczniów Zespołu Szkół w Sabniach na rzecz przedsięwzięć lokalnych ukierunkowanych na rozwój osobisty i podnoszenie poziomu kształcenia dzieci i młodzieży obszarów wiejskich. W ramach projektu przewidziano: zajęcia taneczne – 2 grupy warsztatowe po 10 osób oraz wyjazdy na basen – cotygodniowe wyjazdy dla 45 osób . W ramach zajęć sfinansowane zostaną koszty dojazdu, zakup biletów oraz wynagrodzenia trenera na basenie.


  Autor Opublikowano: 18 Paź 2011 - 16:31 (594 raz(y) oglądano.)
  Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


   
  Rozpoczęcie roku szkolnego 2011/12
  Z
  1 września spotkaliśmy się po wakacyjnej przerwie w murach naszej szkoły. Uczniowie, ich rodzice i pracownicy szkoły uczestniczyli we mszy świętej, którą odprawił ksiądz proboszcz. W dalszej oficjalnej części głos zabrał p. wójt gminy Ireneusz Piotr Wyszyński oraz p.dyrektor Anna Chmiel. A potem już w części mniej oficjalnej spotkaliśmy się we własnym klasowym gronie ze swoimi wychowawcami. Po omówieniu najważniejszych spraw organizacyjnych zakończył się ten pierwszy dzień nowego roku szkolnego. Będzie ich jeszcze sporo bo rok szkolny kończy się dopiero 29 czerwca 2012 roku. Niektórzy już rozpoczęli odliczanie dni do kolejnych wakacji. Wszystkim życzymy samych dobrych ocen w tym nowym roku szkolnym 2011/2012.


  Autor Opublikowano: 18 Paź 2011 - 16:27 (1042 raz(y) oglądano.)
  Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


   
  Wycieczka - Mazury
  Z

  W dniach 7-8 czerwca uczniowie Szkoły Podstawowej wyjechali na wycieczkę. Na początek odwiedziliśmy Planetarium w Olsztynie, gdzie oglądaliśmy spektakl „Ziemia w Kosmosie”. Stamtąd udaliśmy się do kościoła Świętej Lipki, gdzie wysłuchaliśmy wspaniałej historii cudownego obrazu i wysłuchaliśmy koncertu organowego. Tego dnia udaliśmy się jeszcze do Gierłoży, gdzie z wypiekami na twarzy wysłuchaliśmy historii z czasów II wojny światowej. Pani przewodnik opowiadała fascynująco i mieliśmy jeszcze mnóstwo pytań dotyczących pobytu Hitlera na tym terenie. Następny dzień również dostarczył nam mnóstwo wrażeń. Na początek był rejs statkiem po mazurskich jeziorach a potem spacer po Parku Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie. Najwięcej radości sprawiło nam karmienie zwierząt, które dosłownie jadły nam z ręki. No i na koniec wycieczki obowiązkowa wizyta w Mac’Donalds . Trochę zmęczeni, ale zadowoleni i uśmiechnięci wróciliśmy do domu.  Autor Opublikowano: 28 Cze 2011 - 12:27 (856 raz(y) oglądano.)
  Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


   
  Laureat Piotr Stasiuk
  Z
  PIOTR STASIUK ZOSTAŁ LAUREATEM   KONKUSRU WOJEWÓDZKIEGO
  -„W którym roku napływ uchodźców do Polski wzrósł gwałtownie i czym był spowodowany?”
  To jedno z pytań testu na etapie międzyszkolnym w wojewódzkim konkursie z WOS-u. Prawidłowe odpowiedzi na 85% pytań dało Piotrkowi Stasiukowi z Publicznego Gimnazjum im.H.Mniszek w Sabniach szanse na możliwość wzięcia udziału w dalszym jego etapie. Kolejnym zadaniem było opracowanie pracy badawczej dotyczącej problemu   społecznego. – tematem twojej pracy było : zmiany demograficzne w gminie Sabnie w latach 1990 – 2010.- Dlaczego zainteresowałeś się tym problemem?
  -Chciałem zbadać jak na ilość ludności w naszej gminie wpłynęły zmiany społeczno – gospodarcze po ,89 roku. Wybór tematu i jego opracowanie dało mi 48/50 możliwych punktów.
  - wynik jaki uzyskiwał Piotrek na każdym kolejnym etapie dawał motywację do kolejnej próby, a było ich cztery – mówi Anna Chmiel nauczyciel WOS i dyrektor szkoły. Pragnę zaznaczyć, że praca badawcza którą przygotowali uczestnicy miały poziom prac podyplomowych. Piotrek jest typowym humanistą i „młodym politykiem”, bardzo dobrze orientuje się w sytuacji społeczno – politycznej Polski i świata. Bycie laureatem konkursu na etapie wojewódzkim kosztowało go wiele wyrzeczeń, np. pisanie pracy w czasie ferii. Dla mnie jako nauczyciela i szkoły to wielki sukces, bo nic tak nie cieszy jak sukces ucznia.
   19 maja Piotr Stasiuk odebrał w Warszawie certyfikat laureata. Na tym jednak nie poprzestał. Uczestnicząc w powiatowych konkursach przedmiotowych   organizowanych przez L O na Sadowej został również laureatem. GRATULUJEMY.


  Autor Opublikowano: 28 Cze 2011 - 10:13 (1187 raz(y) oglądano.)
  Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


   
  PaT
  Z
  Dnia 25 maja 2011 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z rodzicami, połączone z działaniem Pat/R programu Profilaktyka a Ty realizowanego przez Komendę Główną Policji. Rodzicom  został zaprezentowany spektakl „Dzwonek” przygotowany przez zespół pod opieką Pana Inspektora Grzegorza Jacha. Następnie odbyła się dyskusja z rodzicami oraz zostały poruszone sprawy dydaktyczno-wychowawcze szkoły.
  Na spotkaniu Zespół Szkół w Sabniach miał zaszczyt gościć:
  • Komendanta Powiatowego Policji w Sokołowie Podlaskim młodszego inspektora Pana Karola Szwalbe,
  • Wicestarostę Powiatu Sokołowskiego Panią Martę Sosnowską,
  • I Zastępcę Komendanta Powiatowego Policji w Sokołowie Podlaskim podinspektora Pana Wiesława Nasiłowskiego,
  • Kierownika Posterunku Policji w Sabniach starszego sierżanta Pana Marcina Uścińskiego,
  • Powiatowego Koordynatora do spraw Profilaktyki i Uzależnień Panią Ewę Murawską


  Autor Opublikowano: 28 Cze 2011 - 10:11 (873 raz(y) oglądano.)
  Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


   
  Apel papieski
  Z
  „ Ocalić od zapomnienia…”- te słowa stały się mottem uroczystego apelu poświęconego szóstej rocznicy śmierci papieża Jana Pawła II i pierwszej rocznicy katastrofy smoleńskiej.
  Uroczystość miała miejsce w naszej szkole w piątek 01 kwietnia. Pieśnią i słowem uczniowie przypomnieli o tych trudnych wydarzeniach z historii naszej ojczyzny. Szczególnie ważne były słowa, które kiedyś wypowiadał Ojciec Święty, a przypomnieli je uczniowie klasy IIB.
  Słowa te to dla nas cenne wskazówki do tego, jak żyć. Uczennica klasy IB - Dominika Florczuk pięknie zaśpiewała „Barkę”, a klasa III uświadomiła nam, że świętość jest możliwa dla każdego z nas. Duże wzruszenie wywołała recytacja wiersza „Guziki” Zbigniewa Herberta. Wydarzenia związane ze Zbrodnią Katyńską i katastrofą smoleńską przypomniały nam uczennice klasy IIIA.
  Uroczystość przygotowały Panie – Jolanta Oksięciuk, Jolanta Ołtarzewska i Magdalena Raźniak.


  Autor Opublikowano: 28 Cze 2011 - 10:09 (848 raz(y) oglądano.)
  Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


   
  Nowa pracownia komputerowa
  Z
  Publiczne Gimnazjum otrzymało nową pracownię komputerową w ramach projektu ministerialnego ze środków Europejskiego Funduszu Społęcznego. Pracownia składa się z 10 komputerów uczniowskich, serwera, laptopa, projektora multimedialnego oraz skanera.

  Autor Opublikowano: 06 Cze 2011 - 08:28 (612 raz(y) oglądano.)
  Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


   
  Pierwszy Dzień Wiosny
  Z
  Pierwszy dzień wiosny w naszej szkole upłynął pod hasłem :kulturalnego zachowania". Zajęcia dla uczniów zaplanowane były z podziałem na szkołę podstawową i gimnazjum. W programie znalazły się scenki w wykonaniu uczniów obu szkół opowiadające o kulturze słowa, właściwym zachowaniu w miejscach publicznych, odnoszeniu się do osób starszych, a także rówieśników.Uczniowie spotkali się z oficerem prasowym Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim - Sławomirem Tomaszewskim. Uczniowie usłyszeli i przypomnieli sobie jak należy poruszać się po drogach idąc do szkoły, w jaki sposób przechodzić przez jezdnię oraz jak ważne jest przestrzeganie przepisów drogowych. Starsi - gimnazjaliści słuchali o trudniejszych problemach, takich jak przemoc internetowa i uzależnienia.Kolejnym punktem były występy teatralne dostosowane do wieku widzów: dla szkoły podstawowej bajka z morałem o smoku, a dla gimnazjum - spektakl o braku odpowiedzialności i uzależnieniu od alkoholu.Na zakończenie odbyły się zawody sportowe w piłce nożnej zorganizowane przez nauczycieli wychowania fizycznego.


  Autor Opublikowano: 24 Mar 2011 - 21:29 (1055 raz(y) oglądano.)
  Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


   
  REKOLEKCJE 2011
  Z
  Rekolekcje 09 – 11.03.2011r.
   
  Wielki Post – czas pokuty i nawrócenia, w naszej szkole tradycyjnie rozpoczęły rekolekcje w parafii Grodzisk. Przez trzy dni oprócz Mszy świętej w kościele, uczniowie mieli możliwość uczestniczyć w „ćwiczeniach rekolekcyjnych” w szkole.
              Pierwszy dzień był dniem wprowadzającym w tematykę rekolekcji. Uczniowie gimnazjum obejrzeli film o życiu księdza Jerzego Popiełuszki, a uczniowie szkoły podstawowej film „Miłosierny Samarytanin”.
              W drugim dniu miało miejsce spotkanie z księdzem Krzysztofem Kisielewiczem Dyrektorem Caritas Diecezji Drohiczyńskiej. Wszyscy słuchający dowiedzieli się czym zajmuje się Caritas, jak zakładać Szkolne Koła Caritas oraz obejrzeli ciekawą prezentacje multimedialną dotyczącą działalności organizacji w Polsce.
              Trzeci dzień związany był tematycznie z powołaniem zakonnym, a gościem w szkole była siostra Ewelina Chmiel ze Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej. W bardzo ciekawy, zajmujący sposób opowiedziała o powołaniu i życiu zakonnym. Odpowiedziała także na mnóstwo pytań, zadanych przez uczniów.
              Rekolekcje wielkopostne przyniosły owoce w postaci:
  • sakramentu pokuty, do którego przystąpiłą liczna grupa uczniów;
  • inicjatywy współpracy z Caritas i założenia Szkolnego Koła Wolontariatu;
  • wyjazdu trzech uczennic na dni skupienia dla dziewcząt gimnazjum do Grodziska Mazowieckiego z siostrą Eweliną.


  Autor Opublikowano: 22 Mar 2011 - 20:06 (1049 raz(y) oglądano.)
  Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


   
  Osiągnięcie w konursie WOS
  Z

  25 lutego uczeń naszego gimnazjum Piotr Stasiuk uczestniczył w II etapie konkursu przedmiotowego WOS w Warszawie. Wcześniej należało na etapie szkolnym rozwiązać test i uzyskać 85% dobrych odpowiedzi. Dzięi temu Piotr znalazł się w "szczęśliwej 40". W dalszej kolejności należało przygotowć pracę badawczą dotyczącą wskazanych problemów środowiska lokalnego. Temat pracy dotyczył problemu migracji i zmian demograficznych w gminie Sabnie. Praca została oceniona na 48 punktów na 50 możliwych. Napisanie kolejnego testu i ocena racy pozwoliły  zakwalifikować się do etapu wojewódzkiego. Zachęcamy do przeczytania pracy badawczejm która znajduje się na stronie szkoły. Teraz czekamy na etap wojewódzki konkursu.  Autor Opublikowano: 22 Mar 2011 - 20:00 (918 raz(y) oglądano.)
  Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


   
  Projekt pilotażowy
  Z

  "Podniesienie efektywności kształcenia uczniów ze specjalnymi potrzebami kształcenia"

  Nasza szkołą uczestniczy w w pilotażowym projekcie MEN jako jedna z dziesięciu w województwie mazowieckim. Celem naszych działań jest przygotowanie sie do zmian w wymiarze organizacyjnym oraz wsparcie uczniów posiadających trudności edukacyjne. W związku z tym nauczyciele uczestniczyli w szkoleniach, powołano zespoły. Odbyło się spotkanie z koordynatorem wojewódzkim programu Panią Małgorzatą Marszałe. Przygotowano także i wdrożono programy działań wspierających dla uczió klas I-III mających trudności edukacyjne. Pilotaż zakończy się ewaluacją i prezentacją szkoły.  Autor Opublikowano: 22 Mar 2011 - 19:52 (827 raz(y) oglądano.)
  Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


   
  Spotkanie z ks. Biskupem
  Z

  15 stycznia przedstawiciele 45 drużyny harcerskiej "Cienie" uczestniczyli w spotkaniu opłatkowym środowisk harcerskich diecezji drohiczyńskiej. W czasie kazania ks. Biskup podkreślił wartość służby harcerskiej w odniesieniu do Boga, ojczyzny i innych ludzi. Następnie odbył się wspólny opłatek i poczęstunek.  Autor Opublikowano: 31 Sty 2011 - 09:42 (950 raz(y) oglądano.)
  Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


   
  Spektakl
  Z
  Zaraz po świątecznej przerwie wszyscy uczniowie kl. IV-VI odbyli podróż do Sokołowa Podlaskiego. Dzień 4 stycznia był dniem, kiedy uczniowie szkoły podstawowej obejrzeli spektakl edukacyjny w Sokołowskim Ośrodku Kultury pt.: „Ten obcy”. Przedstawienie to teatralna realizacja jednej z najgłośniejszych powieści I. Jurgielewiczowej. Historia Zenka i jego przyjaciół zapadnie w pamięć młodych widzów na długo, a mała wyspa na rzece pozwoli im znaleźć sposób na spędzenie wakacji z przyjaciółmi. Narodowy Teatr Edukacji im. A. Mickiewicza z Wrocławia po raz kolejny dostarczył widzom niezapomnianych wrażeń. Dopełnieniem atrakcji była wizyta w pizzerii.


  Autor Opublikowano: 18 Sty 2011 - 20:43 (1165 raz(y) oglądano.)
  Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


   
  Wycieczka do Warszawy
  Z
  9 listopada uczniowie naszej szkoły udali się na wycieczkę do Warszawy. W Teatrze Bajka obejrzeliśmy spektakl „Zemsta”. Następnie pojechaliśmy na Stare Miasto, gdzie czekała na nas pani przewodnik. Wraz z nią udaliśmy się do Archikatedry św. Jana, jednego z najważniejszych miejsc kultury i tradycji narodowej w Polsce. W Archikatedrze została zaprzysiężona Konstytucja 3 Maja, odbywały się koronacje władców Polski. W Kaplicy Literackiej znajdują się relikwie błogosławionego Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, a w innych kaplicach sarkofagi kardynała Stefana Wyszyńskiego i kardynała Augusta Hlonda.
  Wszyscy z niecierpliwością oczekiwali na wejście do krypt, aby nawiedzić miejsca pochówku znanych Polaków m.in.: króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, Henryka Sienkiewicza, Gabriela Narutowicza, Ignacego Paderewskiego.
  Kolejnym punktem wycieczki było nawiedzenie cmentarza na Powązkach. Pani przewodnik zaprowadziła nas na tzw. Powązki Wojskowe, gdzie znajdują się groby znanych Polaków.
  Zapaliliśmy znicze na grobach bohaterów „Kamieni na szaniec”, w ciszy przeszliśmy aleją, przy której pochowane są osoby, które zginęły w katastrofie smoleńskiej.
  Wycieczka, w której wzięliśmy udział, okazała się wspaniałą lekcją patriotyzmu. Nasi uczniowie za swą postawę zostali pochwaleni przez panią przewodnik. Jak jeden z nich powiedział : „to dzięki naszym nauczycielom”, a opiekę nad uczniami podczas wycieczki sprawowały panie: Małgorzata Kruza, Joanna Łach, Anna Siemieniuk i Magdalena Raźniak.


  Autor Opublikowano: 21 Lis 2010 - 17:55 (988 raz(y) oglądano.)
  Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


   
  DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
  Z
  13 października w naszej szkole uczciliśmy zbliżający się Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji odbył sie uroczysty apel , w którym wszyscy uczestniczylismy. Zgodnie z tradycją naszej szkoły w tym dniu uczniowie klas pierwszych gimnazjum złożyli ślubowanie i stali się pełnoprawnymi uczniami. Przedstawiciele społeczności uczniowskiej  i Przewodnicząca Rady Rodziców złożyli moc życzeń naszym pedagogom : radości, sukcesów zawodowych, energi i wytwałości w realizacji zawodowych i życiowych planów, uśmiechu kazdego dnia w podzięce za trud włożony w naszą edukację. Potem przedstawiciele klas trzecich zaprezentowali scenki i skecze z życia szkoły na wesoło. Sadząc z aplauzu, jaki im towarzyszył,  podobały się  wszystkim ogladajacym.  

     Autor Opublikowano: 08 Lis 2010 - 20:08 (993 raz(y) oglądano.)
  Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


   
  SPRZĄTANIE ŚWIATA
  Z
  Uczniowie naszej szkoły corocznie biorą udział w wielu akcjach ekologicznych. Dlatego w tym roku również w trosce o czystość lokalnego środowiska wzięliśmy udział w akcji "Sprzątania Świata". Wszyscy uczniowie, choć krótko, ale z ogromnym zaangażowaniem porządkowali okolice naszej szkoły i miejscowości. I z ogromną radością stwierdzamy, że śmieci w naszym środowisku odnajdujemy coraz mniej. To dobrze świadczy o jej mieszkańcach. Cieszymy się że wokół nas jest czyściej.


  Autor Opublikowano: 08 Lis 2010 - 19:52 (967 raz(y) oglądano.)
  Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


   
  WITAJ SZKOŁO
  Z
  1 września podobnie jak wszyscy uczniowie w naszym kraju spotkaliśmy się w murach naszej szkoły po wakacyjnej przerwie. Tradycyjnie naszą inaugurację nowego roku szkolnego 2010/2011 rozpoczęliśmy od mszy świętej, którą odprawił dla nas ksiądz Antoni. Potem głos zabrała pani dyrektor, która przywitała uczniów, rodziców i nauczycieli a potem przekazała nam kilka istotnych w tym dniu informacji. Potem wszyscy spotkali się w mniejszym gronie we własnej klasie i już na dzisiaj koniec. A jutro pełni zapału i energii do pracy spotykamy się już na lekcjach !!!

  Autor Opublikowano: 08 Lis 2010 - 19:38 (996 raz(y) oglądano.)
  Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


   
  Serpelice 2010
  Z

  14 września 2010 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Diecezjalnym Dniu Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej, w Serpelicach. Hasłem tegorocznego spotkania, były słowa C. K. Norwida „Krzyż stał się nam bramą”. Wyruszyliśmy z Sabni o 9:30, by na godzinę 11:00 dotrzeć do Siemiatycz. Tam, w Kościele p.w. Świętego Andrzeja Boboli, wysłuchaliśmy konferencji i uczestniczyliśmy w drodze krzyżowej. Następnie udaliśmy się na Kalwarię Podlaską. Na szczycie wysłuchaliśmy koncertu modlitewno - ewangelizacyjnego, który prowadziła grupa „Młodzi dla Lwów” z Mokobód w diecezji siedleckiej. Po czym uczestniczyliśmy w Eucharystii celebrowanej przez ks. bp. Antoniego Dydycza. Homilię podczas mszy św. wygłosił  ojciec Gabriel Bartoszewski OFMCap - promotor sprawiedliwości w procesie beatyfikacyjnym i współpracownik procesu na poziomie apostolskim beatyfikacji bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
  Przedstawiciele młodzieży skierowali w imieniu wszystkich obecnych  wyrazy jedności z Ojcem Świętym Benedyktem XVI, dziękując za beatyfikację ks. Jerzego. Przed błogosławieństwem ks.bp Antoni Dydycz poświęcił krzyże jedności. Na zakończenie przeszliśmy przez symboliczną bramę w kształcie krzyża. W drogę powrotną wyruszyliśmy około godziny 18, zabierając ze sobą wspomniane poświęcone krzyże jedności, nawiązujące do symboliki rozdartego krzyża, który górował podczas nabożeństwa ekumenicznego sprawowanego przez Jana Pawła II w Drohiczynie w 1999 roku.  Autor Opublikowano: 27 Wrz 2010 - 09:12 (1065 raz(y) oglądano.)
  Czytaj więcej... (133 bajtów więcej) Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


   
  WYCIECZKA DO SEROCKA
  Z

  Uczniowie szkoły podstawowej w dniach 7 i 8 czerwca wyjechali na wycieczkę do Integracyjnego Centrum Opieki i Wychowania Terapii Krajowego Komitetu Wychowania Resocjalizacyjnego w Serocku. Zgodnie z programem wycieczki zwiedzalismy tzw. Wenecję Północy, czyli piękne miasto Pułtusk oraz równie urokliwy Serock. Wszyscy w skupieniu słuchaliśmy ciekawych opowieści przewodników. Bardzo dużym zainteresowaniem uczestników cieszyły sie zajęcia socjoterapeutyczne prowadzone dla nas na terenie ośrodka. Pozostały czas naszej wycieczki upłynął na grach i zabawach sportowych. Pogoda dopisała. wróciliśmy zmęczeni ale bardzo zadowoleni. Wycieczkę dofinansowała Gminna Komisja Rozwiazywania Problemów Alkoholowych w Sabniach.   Autor Opublikowano: 22 Cze 2010 - 22:35 (1143 raz(y) oglądano.)
  Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


   
  DZIEŃ DZIECKA
  Z

  W ramach realizacji programu "Zachowaj trzeźwy umysł"odbył się w szkole podstawowej tegoroczny Dzień Dziecka finansowany przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sabniach. Dzień ten przebiegał pod hasłem "Tam, gdzie nie ma dzieci brakuje nieba". Nasze spotkanie składało sie z kilku części: ogłoszenie wyników i wręczenie nagród za przeprowadzony wcześniej konkurs plastyczny "Dziecko w oczach dziecka", nauka piosenki do wspólnego śpiewaniapodczas imprezy prowadzona pezez uczennicę gimnazjum Klaudię Bolestę, konkurs savoir - vivre "Bon czy ton", prelekcja policjanta na temat unikania zagrozeń i bezpieczeństwa uczniów, poczęstunek, rywalizacja sportowa drużyn składajacych się z przedstawicieli klas i - VI, karaoke w wykonaniu zespołów wytypowanych z poszczególnych klas, podsumowanie imprezy i na koniec krótka dyskoteka, na której wszyscy świetnie się bawili.  Autor Opublikowano: 22 Cze 2010 - 22:20 (1118 raz(y) oglądano.)
  Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


   
  EGZAMINY GIMNAZJALNE
  Z
  W dniach 27 - 29 kwietnia w naszej szkole, podobnie jak w całej Polsce, uczniowie kl. III.  przystapili do  egzaminu gimnazjalnego. Przez trzy dni zmagali się z zagadnieniami części humanistycznej, matematyczno - przyrodniczej i językowej. Towarzyszyły im ogromne emocje, wiadomo, stawka jest wysoka, wyniki egzaminu są brane pod uwagę przy rekrutacji do szkół średnich. Jedni byli zadowoleni z wyników swojej pracy, inni mniej, jak zawsze. Na ostateczne wyniki przyjdzie nam poczekać jeszcze kilka tygodni. Teraz walczymy o końcowe oceny na świadectwie.

  Autor Opublikowano: 28 Kwi 2010 - 21:32 (1213 raz(y) oglądano.)
  Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


   
  DZIEŃ ZIEMI
  Z

  22 KWIETNIA to data szczególna, ten bowiem dzień jest w Polsce od 1990 roku obchodzony jako Dzień Ziemi. W naszej szkole corocznie z tej okazji organizowane są uroczyste apele. Tak było i w tym roku. Chcieliśmy przypomnieć dzieciom, młodzieży i dorosłym jak istotne są problemy ochrony dóbr naszej planety. Mówimy o tym dużo na różnych zajęciach i wiemy, że niszcząc nasze środowisko wyrządzamy krzywdę nie tylko roślinom i zwierzętom ale też przede wszystkim sobie. Ziemia to nasz wspólny dom, pamietajmy o tym nie tylko w dniu Jej święta.    Autor Opublikowano: 28 Kwi 2010 - 21:22 (1130 raz(y) oglądano.)
  Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


   
  KAPŁAN OBECNY WŚRÓD NAS
  Z

  Uroczyste podsumowanie konkursu KAPŁAN OBECNY WŚRÓD NAS miało miejsce 20 kwietnia w Sokołowskim Ośrodku Kultury. Na tę uroczystość przybyło wiele zaproszonych osób, wśród których byli przedstawiciele duchowieństwa, kuratorium oświaty oraz starostwa. Uczniowie naszej szkoły wykonali część artystyczną opartą na wierszach znanych kapłanów – poetów. Po występach, przeczytany został protokół i ogłoszone wyniki. Na konkurs wpłynęło ogółem prawie 800 prac, z blisko 90 szkół z terenu całej diecezji. Autorzy wykazali się dużą starannością i pomysłowością w ich tworzeniu. Wręczenia nagród dokonali - Dyrektor Kuratorium Oświaty Delegatura w Siedlcach Pani Joanna Kaniuk oraz Starosta Powiatu Sokołowskiego Pan Antoni Czarnocki. Laureaci z naszej szkoły w kategorii album – gimnazjum  I miejsce Monika Flażyńska, II miejsce Monika Bogucka, III miejsce Marzena Łopińska. Cieszymy się, że po raz kolejny nasi uczniowie zostali nagrodzeni, a ich prace oglądane były z dużym zainteresowaniem. Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do brania udziału w konkursach – jak widać praca przynosi efekty!!!    Autor Opublikowano: 26 Kwi 2010 - 21:56 (1200 raz(y) oglądano.)
  Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


   
  WIELKANOC
  Z

            „Był taki Polak, co nieba dosięgał za życia. Z Bogiem obcował każdej życia minucie. Wzdłuż i wszerz świat przemierzał cały, By dusze Bogu oddane, świat zamieszkiwały…”        Chcąc upamiętnić piątą rocznicę śmierci Papieża Jana Pawła II oraz przypomnieć  o Dniu Świętości Życia (25 marca) zaprezentowaliśmy te wypowiedzi Ojca Świętego, które dotyczą trwałości, nierozerwalności rodziny oraz wartości ludzkiego życia. Papież wielokrotnie zwracał uwagę jak ważne jest ludzkie życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Myślą przewodnią apelu stały się słowa Jana Pawła II: „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest: nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”. Uczniowie recytowali wiersze tematycznie związane z wypowiedziami Papieża oraz śpiewali piosenki religijne. W zakończeniu nawiązaliśmy do zbliżających się Świąt Wielkanocnych –pieśni i wiersze mówiły o radości zmartwychwstania. Głos zabrali: Pani Dyrektor Anna Chmiel i Pan Wójt Ireneusz Wyszyński życząc wszystkim zdrowych, spokojnych i błogosławionych świąt.          Autor Opublikowano: 26 Kwi 2010 - 21:38 (811 raz(y) oglądano.)
  Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


   
  SOKOŁOWSKIE IGRZYSKA DZIECI
  Z

  Reprezentacja uczniów klasy I - III Szkoły Podstawowej uczestniczyła w II etapie "Sokołowskich Igrzysk Dzieci 2010". Konkurencje przeznaczone do tego etapu rozgrywane były na basenie w Sokołowie Podlaskim. Uczniowie naszej szkoły świetnie sobie radzili z wykonywaniem różnych zadań, które wymagały zwinności, szybkości i orientacji przestrzennej. Dodatkową atrakcją zawodów był zjazd na czas ze zjeżdżalni. Na zakończenie zawodów wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe koszuki oraz słodycze. Wszyscy z niecierpliwością czekamy na III etap igrzysk, który ma być rozegrany na stadionie w Sokołowie Podlaskim.  Autor Opublikowano: 26 Kwi 2010 - 21:24 (855 raz(y) oglądano.)
  Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


   
  PASOWANIE NA CZYTELNIKA
  Z  Autor Opublikowano: 26 Kwi 2010 - 21:14 (860 raz(y) oglądano.)
  Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


   
  WIECZÓR POEZJI I PROZY KAPŁAŃSKIEJ
  Z

  Od 19 czerwca 2009r. do 19 czerwca 2010r. w Kościele Katolickim trwa Rok Kapłański. Ma on dopomóc w umocnieniu dążenia kapłanów do duchowej doskonałości. Powinien to być rok modlitwy księży, z księżmi oraz za księży. Tematem przewodnim są słowa: „Wierność Chrystusa, wierność kapłana”, a patronem roku jest św. Jan Maria Vianney. Nasza szkoła aktywnie włączyła się w obchody Roku Kapłańskiego. Od września realizowany jest projekt edukacyjny, a jednym z zadań było zorganizowanie wieczoru poezji i prozy kapłańskiej. 25 lutego takie spotkanie się odbyło. Przybyli na nie zaproszeni goście: ks. proboszcz parafii Grodzisk Antoni Sieczkiewicz, Kapelan Związku Harcerstwa Polskiego w Sokołowie Podlaskim ks. Paweł Grzeszek, wójt gminy Sabnie Pan Ireneusz Wyszyński, przedstawiciele Rady Rodziców, harcerze z Kosowa Lackiego nauczyciele oraz uczniowie z naszej szkoły. Autorami prezentowanej poezji i prozy byli: papież Jan Paweł II, ks. Jan Maria Vianney, ks. Jan Twardowski, ks. Mieczysław Rzepniewski, ks. Mieczysław Maliński, ks. Jerzy Popiełuszko, Kardynał Stefan Wyszyński. Recytacja została wzbogacona wspólnym śpiewem znanych pieśni i piosenek religijnych. Wszyscy goście mieli możliwość włączenia się w śpiew. Każdy mógł również obejrzeć wystawę książek napisanych przez księży i o księżach, a także podziwiać albumy pt „Kapłan obecny wśród nas” wykonane przez uczniów gimnazjum.    Autor Opublikowano: 09 Mar 2010 - 21:27 (1039 raz(y) oglądano.)
  Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


   
  POWIATOWE IGRZYSKA SPORTOWE
  Z

  14 stycznia uczniowie kl.I-III szkoły podstawowej brali udział w Szkolnych Igrzyskach Sportowych klas I - III w Sokołowie Podlaskim. Reprezentacja składała się z 18 uczniów ( po 6 z każdej klasy). W zawodach uczestniczyły drużyny z 12 szkół naszego powiatu. Wszyscy świetnie się bawili. W wielu konkurencjach nasza reprezentacja zajmowała czołowe pozycje. Jest to efekt naszego zaangażowania w sportowy styl życia. Zawsze z wielką ochotą dzieci wykonują ćwiczenia gimnastyczne i bardzo lubią różne gry sportowe. Za udział w igrzyskach wszystkie dzieci zostały nagrodzone jednakowo. Z niecierpliwością już czekamy na drugi etap igrzysk, który odbędzie się na basenie.     Autor Opublikowano: 24 Lut 2010 - 22:42 (655 raz(y) oglądano.)
  Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


   
  DZIEŃ BABCI I DZIADKA
  Z

  26 lutego w naszej szkole odbyła sie w naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni goście przybyli punktualnie i zasiedli do suto zastawionych stołów. Powitała ich bardzo uroczyscie pani dyrektor i złozyła serdeczne życzenia. Wszyscy bawili się wspólnie śpiewając piosenki karaoke, słuchajac występów dzieci z poszczególnych klas i jedzac smakowite ciasta przygotowane przez rodziców. Niektóre babcie i dziadkowie mogli pochwalić się solowym występem. Współna impreza trwała długo i przyniosła wszystkim wiele radości. Babcie i dziadkowie napewno długo będą pamiętać tę uroczystośc, bo "Dzieciństwo z Babcią i Dziadkiem jest piękniejsze..."  Autor Opublikowano: 23 Lut 2010 - 21:23 (754 raz(y) oglądano.)
  Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


   
  LODOWISKO
  Z

  Dnia 19 stycznia 2010 roku był bardzo mroźny. Mimo tego uczniowie klas IV - VI  z wychowawcami juz o godzinie 8.00 wyruszyli na wycieczke do Siedlec. Celem wizyty była wizyta na lodowisku. Wszyscy z niecierpliwoscią czekali na załozenie łyżewi bardzo chętnie na nich jeździli. Były wyścigi, tańce, piruety i zwyczajne przewracanie  się. Niektórzy tylko spacerowali przy barierce. Nauczyciele też próbowali jeździć na łyżwach ( z różnym rezultatem) . Posiłek w MCDonald's bardzo wszystkim smakował. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wracaliśmy do domu. Długo jeszcze trwały rozmowy o wrażeniach z odbytej wycieczki.  Autor Opublikowano: 23 Lut 2010 - 21:04 (611 raz(y) oglądano.)
  Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


   
  CHOINKA
  Z

  23 stycznia uczniowie naszej szkoły bawili sie podczas dyskoteki choinkowej. W pięknie udekorowanej sali, w rytm znanych przebojów tańczyli młodsi i staesi. Zabawie towarzyszyły liczne konkursy. Uczniowie z klas I - III brali udział w konkursie na najładniejsze i najciekawsze przebranie. Wszyscy "przebrani" otrzymali słodkie upominki. Nie zabrakło konkursów dla tych, którzy lubią tańczyć - taniec na gazecie i taniec z balonikami wzbudziły wiele emocji. Rywalizacja była bardzo wyrównana a zwycięzcy otrzymali słodkie nagrody.  Autor Opublikowano: 23 Lut 2010 - 20:38 (596 raz(y) oglądano.)
  Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


   
  BIWAK Z MIKOŁAJEM
  Z

  4 - 6 grudnia harcerze 45 DH "Cienie" i 42 Gromada Zuchowa oraz VII Szczep Osiedlowy w Sokołowie Podlaskim wspólnie spędzili mikołajkowy weekend. Program biwaku przygotowali goście zaś za bazę odpowiedzialni byli gospodarze. Pierwszego wieczoru miały miejsce zajęcia integracyjne, śpiewanki oraz "Familiada". Niebywałą atrakcją była obecność świętego Mikołaja w towarzystwie Śnieżynki. W sobotę nasze harcowanie przebiegało w duchu różnych świąt rocznych, ich tradycjach rozpisanych na zadania w grze terenowej. Zakończeniem gry przez uczestników było ułżenie puzzli i odbicie świętego Mikołaja porwanego przez Dziadka Mroza. W poszukiwaniach pomagali miejscowi policjanci. Na szczęście dzięki staraniom wszystkich został odnaleziony i rano w niedzielę wszyscy znaleźli pod poduszką prezenty. W czasie sobotniego kominka zuchy : Dagmara Iwaniuk, Marta Chmiel, Piotr Chmiel, Michał Kaczmarek złożyli obietnicę zuchową a harcerze : Klaudia Hardej, Sylwia Mulawka, Monika Kowalczuk, Olga Remiszewska, Dominik Bolesta, Angelika Chrostowska,  Karolina Kaczmarek, Dominika Tatko, Kinga Ścibor, Monika Jagiełło złożyli przyrzeczenie harcerskie. W miłych nastrojach rozstaliśmy się w niedzielne popołudnie.   Autor Opublikowano: 15 Gru 2009 - 22:12 (933 raz(y) oglądano.)
  Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


   
  BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY
  Z

  30 listopada w naszej szkole odbyła się VIII edycja programu pn. „Bezpieczna droga do szkoły”. Patronat nad programem objął Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik. Dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych i uczniów klas I-III szkół gimnazjalnych z gmin Powiatu Sokołowskiego został zorganizowany turniej dotyczący bezpieczeństwa dzieci i młodzieży uczestniczącej w ruchu drogowym. Na początku odbyła się część teoretyczna konkursu dotycząca wiedzy o przepisach ruchu drogowego, później najlepsi uczestnicy mieli do pokonania tor przeszkód, który przysporzył niektórym sporo kłopotów. Podczas poniedziałkowego konkursu nie zabrakło wielu ciekawych atrakcji. Były to  pokazy wspaniałego czworonożnego policjanta – Barego, pokazy Państwowej Straży Pożarnej, ratownictwa medycznego, policyjnych radiowozów. Emocje były ogromne zwłaszcza gdy przewodniczący jury ogłosił wyniki. Zwycięzcy otrzymali wspaniałe nagrody: rowery, zestaw kina domowego, odtwarzacze mp4. Każdy uczestnik otrzymał specjalny zestaw rowerzysty (kask, kamizelka odblaskowa, oświetlenie roweru). A oto zwycięzcy: 

  Szkoła podstawowa - dziewczęta 1. Paulina Wolska - miasto Sokołów Podlaski, 2. Klaudia Misiek - gmina Sterdyń, 3. Joanna Wierzbicka - gmina Jabłonna Lacka. Szkoła podstawowa – chłopcy 1. Bartłomiej Mieczkowski - miasto Sokołów Podlaski, 2. Piotr Domański - miasto Sokołów Podlaski, 3. Adrian Bieliński - gmina Ceranów. Gimnazja – dziewczęta 1. Dominika Kapusta - gmina Ceranów, 2. Ewa Zupka - gmina Repki, 3. Wioletta Ławecka - gmina Bielany. Gimnazja – chłopcy 1. Michał Kaniuk - miasto Sokołów Podlaski, 2. Jarosław Waszczuk - gmina Ceranów, 3. Paweł Kruk - gmina Ceranów.  Autor Opublikowano: 07 Gru 2009 - 22:21 (933 raz(y) oglądano.)
  Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


   
  DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA
  Z

  26 listopada odbyła się w naszej szkole tradycyjna "zabawa andrzejkowa". Jak co roku "cyganki" przepowiadały przyszłość wróżąc z kart, kuli i serca. Jak zwykle wiele emocji wzbudziła wróżba z lanego wosku. Dużym powodzeniem cieszył się prowadzony w czasie dyskoteki koncert życzeń. W czasie zabawy przeprowadzona została loteria fantowa, na której losy wykupione zostały w błyskawicznym tempie. Cały dochód z tegorocznej imprezy andrzejkowej przeznaczony został na prowadzoną w szkole akcję "I Ty mozesz zostać Świętym Mikołajem". Łączny dochód z imprezy to 701zł 26gr. Za zebrane pieniądze zakupimy środki higieniczne i kosmetyki dla dzieci z Domu Dziecka w Kisielanach. Dziękujemy wszystkim, którzy choćby w najmniejszym stopniu przyłączyli się do pomocy. Nasza akcja jeszcze się nie zakończyła. Wszystkich, którzy chcieliby jeszcze pomóc zachęcamy do ofiarowania słodyczy, którymi choć trochę osłodzimy życie pokrzywdzonym przez los dzieciom. Pamiętajmy, dobro powraca.  Autor Opublikowano: 01 Gru 2009 - 22:49 (707 raz(y) oglądano.)
  Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


   
  20 ROCZNICA KONWENCJI PRAW DZIECKA
  Z

  Do obchodów 20 rocznicy uchwalenia przez zgromadzenie ogólne ONZ Konwencji o Prawach Dziecka przygotowywaliśmy się już od dłuższego czasu. W klasach odbyły się zajęcia poświęcone tematyce praw dziecka i człowieka. Uczniowie wykonali prace plastyczne o wybranym przez siebie prawie  i przygotowali scenki związane z prawami dziecka. Na gazetkach szkolnych można było przeczytać informacje dotyczące Konwencji o Prawach Dziecka. 20 XI wszyscy zebraliśmy się w sali gimnastycznej żeby w dzień dwudziestej rocznicy uroczyście świętować to ważne wydarzenie. Uczniowie mogli obejrzećnajlepsze prace swoje i kolegów, które ozdabiały salę podczas uroczystości. Obejrzeli również prezentację multimedialną na temat historii praw dziecka i człowieka przygotowaną przez ucznia kl. II.b Piotra Stasiuka i pedagoga szkolnego. Następnie każda klasa przedstawiła przygotowany przez siebie program o prawach dziecka. Na koniec zostały wręczone nagrody za wyróżnione prace plastyczne. Naszym symbolicznym znakiem łączności z "balonami do nieba" było przygotowanie przez uczniów pęku balonów w których umieszczone zostały prawa dziecka.  Autor Opublikowano: 24 Lis 2009 - 21:19 (750 raz(y) oglądano.)
  Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


   
  TURNIEJ SPORTOWY I - III
  Z

  10 listopada 2009 roku w szkole w Sabniach odbył się Turniej Sportowy klas I –III. Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Sabniach zaprosiły do udziału kolegów i koleżanki z ościennych szkół z Zembrowa i Niecieczy. Pani dyrektor A.Chmiel powitała wszystkich zebranych i zaprosiła do wspólnej zabawy. Zawody rozpoczęły się o godzinie 9.00. Każdą szkołę reprezentowała 12 – osobowa grupa, po czterech przedstawicieli z każdej klasy. W trakcie rywalizacji zmieniano skład, aby każde dziecko miało możliwość wzięcia udziału w zawodach. Dzieci mogły sprawdzić swoje umiejętności w różnorodnych konkurencjach sportowych takich jak : bieg z przeszkodami, rzuty do celu, przetaczanie piłek, bieg na orientację i wiele innych. W trakcie zawodów zaproszono dzieci i ich opiekunów na poczęstunek przygotowany przez rodziców. Po zakończeniu turnieju komisja sędziowska podsumowała wyniki. Każda szkoła otrzymała dyplom a dzieci symboliczne upominki za udział w zawodach. Wszystkim uczestnikom bardzo spodobała się wspólna zabawa, która wpłynęła na integrację dzieci z klas I –III z terenu gminy Sabnie. Organizatorzy serdecznie dziękują właścicielom sklepu Gama, którzy dla wszystkich uczniów ufundowali nagrody    Autor Opublikowano: 15 Lis 2009 - 18:53 (708 raz(y) oglądano.)
  Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


   
  DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
  Z

  13 października odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Tradycją już jest w naszej szkole, że w tym dniu składają ślubowanie uczniowie klas pierwszych gimnazjum. Tak było i tym razem. Na początku apelu wystąpili wszyscy pierwszoklasiści i w obecności całej szkolnej społeczności ślubowali,że"nie zawiodą pokładanych w nich nadziei a swoją nauką i pracą będą rozsławiać dobre imię swojej nowej szkoły". Następnie odbyła się częś artystyczna przygotowana przez Samorząd Szkolny dedykowana wszystkim pracownikom naszej szkoły. Głos zabrali również zaproszeni na uroczystość emeryci. Z rozrzewnieniem wspominali lata spędzone w naszej szkole, mówili jak wiele zmieniło sie w niej na lepsze w tym ostatnim czasie.  Autor Opublikowano: 02 Lis 2009 - 18:47 (595 raz(y) oglądano.)
  Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


   
  ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW
  Z

  7 października odbyło się w naszej szkole uroczyste ślubowanie dzieci klas pierwszych. W obecności rodziców, dyrekcji szkoły, koleżanek i kolegów z klas I - III uczniowie śpiewali piosenki i recytowali wiersze. Swoim występem i wiedzą na temat Ojczyzny udowodnili, że są godni powiększyć grono uczniów szkoły podstawowej. Po wygłoszeniu roty ślubowania pani dyrektor sumbolicznym ołówkiem pasowała pierwszoklasistów. Następnie uczniowie z rodzicami udali się na poczęstunek. Ten dzień na długo zapadnie w ich pamięci.   
  Autor Opublikowano: 02 Lis 2009 - 18:16 (691 raz(y) oglądano.)
  Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


   
  ZLOT HUFCA
  Z

  W dniach 25-27 wrzesnia miał miejsce zlot hufca Sokołów Podlaski. 45 DH oraz gromada zuchowa uczestniczyła w grze miejskiej. Zadaniem patroli było odnalezienie okreslonych punktów na mapie Sokołowa oraz nazwanie ważnych miejsc historycznych. Cały dzień wedrowaliśmy po mieście zdobywając kolejne punkty. Pogoda dopisywała. Zadania dostarczyły nam moc emocji i wiedzy o powiatowym miescie. Uwieńczeniem soboty był uroczysty kominek, podczas którego drużyna otrzymała Hufcową Odznakę Korczakowską.  Autor Opublikowano: 05 Paź 2009 - 20:35 (605 raz(y) oglądano.)
  Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


   
  WYCIECZKA
  Z

                                                           23 września uczniowie klas I i II naszego gimnazjum wzięli udział w wycieczce do Siedlec i Woli Okrzejskiej. Wyruszyliśmy z Sabni o 8 rano. W Siedlcach zwiedziliśmy redakcję Katolickiego Radia Podlasia oraz Muzeum Diecezjalne. Niezwykle ciekawa opowieść o zbiorach muzealnych wprawiła nas w nastrój zadumy i refleksji, który pogłębił się jeszcze po obejrzeniu obrazu El Greco - "Ekstaza św. Franciszka". Następnie w Novym Kinie obejrzeliśmy film "Dzieci Ireny Sendlerowej", która podczas II wojny światowej wyprowadziła z warszawskiego getta około 2500 żydowskich dzieci, ratując tym samym ich życie. W Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej wysłuchaliśmy wielu informacji o życiu i twórczości pisarza. Nasze koleżanki - Ada Miściorak i Marta Pytel skorzystały z niepowtarzalnej okazji zagrania krótkich utworów na fortepianie, na którym grał aitor "Krzyżaków", "Latarnika", "Trylogii" i wielu innych utworów. Po wspaniałej "uczcie duchowej" przyszedł czas na "coś dla ciała" ( dla niektórych najważniejszy punkt wycieczki). Po powrocie do Siedlec wstąpiliśmy bowiem na krótki posiłek w restauracji McDonalds. W domu byliśmy około godz. 20.00   Autor Opublikowano: 05 Paź 2009 - 19:51 (1004 raz(y) oglądano.)
  Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


   
  ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA
  Z

  Tradycją klas młodzsych jest Święto Pieczongo Ziemniaka. Celem tegorocznej imprezy była integracja uczniów klas I - III. Tegoroczne święto przebiegało w bardzo miłej atmosferze i wspaniałych warunkach, bo zaprosili nas rodzice Oli Gralik. Tata Oli napiekł nam tak pysznych ziemniaków, że zjedliśmy ich bardzo, bardzo dużo. Po skończonej imprezie nie było mowy o jedzeniu obiadu.  Autor Opublikowano: 25 Wrz 2009 - 12:49 (544 raz(y) oglądano.)
  Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


   
  SERPELICE
  Z

  W dniu 14 września grupa 23 uczniów gimnazjum wzięła udział w Diecezjalnym Dniu Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej. Tegoroczny Dzień Młodzieży odbywał się pod hasłem „Żyj i pozwól żyć”. Pierwszym etapem było spotkanie modlitewne w Siemiatyczach połączone z konferencją i adoracją Najświętszego Sakramentu. Następnie wszyscy zebrani udali się do Serpelic, aby wspólnie modlić się w intencji życia. Po odśpiewaniu Koronki do Miłosierdzia Bożego rozpoczęła się Droga Krzyżowa. Ostatnim punktem była Eucharystia na Kalwarii, której przewodniczył Nuncjusz Apostolski w Polsce ks. abp Józef Kowalczyk. Nasza grupa, tak jak inne przywiozła ze sobą krzyż, który pozostał w Serpelicach i będzie obok innych krzyży świadczył o naszej modlitwie w intencji życia.

        Autor Opublikowano: 24 Wrz 2009 - 19:32 (532 raz(y) oglądano.)
  Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


   
  SPOTKANIE Z POLICJĄ
  Z

  11 września podczas porannych lekcji odbyło się spotkanie uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej  z policjantami. Dzieci poznały zasady poruszania się na drogach oraz nauczyły się wierszyka o bezpieczeństwie na drodze. Dużą atrakcją było poznanie z bliska nowego radiowozu sabniowskiej policji. Każdy mógł usiąść za kierownicę i poczuć się jak prawdziwy policjant. Dzieci z dużym zainteresowaniem wysłuchały informacji o wyposażeniu tego nowoczesnego radiowozu. Na zakończenie spotkania każdy otrzymał na pamiątkę elementy odblaskowe, do umieszczenia przy plecakach i na ubraniach, ufundowane przez siedlecki WORD. Będący na spotkaniu wychowawcy zobowiązali się do przypilnowania dzieci, aby elementy te znalazły się w widocznych miejscach ich ubioru tak, aby służyły ich bezpieczeństwu.   

     Autor Opublikowano: 24 Wrz 2009 - 18:43 (548 raz(y) oglądano.)
  Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


   
  WITAJ SZKOŁO
  Z
  Jak ten czs szybko mija ! Wakacje niestety już się skończyły i znów spotkaliśmy się na inauguracji nowego roku szkolnego. Rozpoczęła się ona tradycyjnie mszą świętą w której uczestniczyliuczniowie, rodzice i pracownicy naszej szkoły. Potem głos zabrała pani dyrektor. Odczytała list Mazowieckiego Kuratora Oświaty przesłany z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2009/2010. Przekazała szereg informacji związanych z organizacją naszego życia szkolnego i przypomniała o 70 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Minutą ciszy uczciliśmy pamięć tamtych wydarzeń. Pełni optymizmu i wiary we własne siły rozeszliśmy się na spotkania w klasowym gronie. Żegnajcie wakacje !!!    Witaj szkoło !!!

  Autor Opublikowano: 02 Wrz 2009 - 23:19 (556 raz(y) oglądano.)
  Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


   
  zniki
  Z
  Aktualny zestaw podręczników obowiązujący w roku szkolnym 2009/2010 dla Publicznej Szkoły Podtawowej i Publicznego Gimnazjum znajduje się w bloku po lewej.

  Autor Opublikowano: 28 Lip 2009 - 09:50 (507 raz(y) oglądano.)
  Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


   
  WYCIECZKA DO WARSZAWY
  Z

  16 czerwca grupa 43 uczniów z klas młodszych udała się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem programu była sztuka „Na jagody” w teatrze Baj. Uczniowie obejrzeli przygody chłopca, który wybrał się do lasu w poszukiwaniu jagód.Następnie wszyscy pojechali do Zamku Królewskiego. W Zamku Królewskim ogromne wrażenie na wszystkich zrobiły przepiękne sale, a szczególnie Rycerska i Tronowa. Oprócz nich obejrzeli Gabinet Marmurowy, Sypialnię Króla, Salę Senatorską i Salę Canaletta. Każdy podziwiał obrazy mistrzów Jana Matejki oraz Rembrandta. Pani przewodnik opowiadając w niezwykle ciekawy sposób nakreśliła dawną historię Polski i Polaków.Po zakończeniu zwiedzania można jeszcze było pospacerować po Starym Mieście, obejrzeć Kolumnę Zygmunta i pomnik „Małego powstańca”.Na zakończenie dnia wszyscy udali się do Mc Donalds i tam oprócz zjedzenia kanapek każdy kto chciał mógł ciekawie spędzić czas w sali specjalnie przygotowanej dla dzieci.    Autor Opublikowano: 22 Cze 2009 - 15:03 (505 raz(y) oglądano.)
  Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


   
  FESTYN ARCHEOLOGICZNY
  Z

  2 czerwca, grupa 43 uczniów z klas II, IV, V i VI udała się na wycieczkę do Liwa. Chociaż pogoda nie sprzyjała wyjazdowi, to ryzyko się opłaciło, na miejscu zaświeciło upragnione słońce. Uczniowie uczestniczyli w VII Festynie Archeologicznym na Zamku w Liwie. Tegoroczny festyn odbywał się pod hasłem „Rycerze i smoki”, historia średniowiecza. Uczniowie mogli poznać jak żyli ludzie epoki średniowiecza, jakie mieli zwyczaje, czym się trudnili, co jedli, jak prowadzili wojny. Obejrzeli pokazy uzbrojenia wojów i potyczki, które mogły rozgrywać się w epoce średniowiecza. Wokół placu rozmieszczone zostały warsztaty rzemieślnicze. Każdy chętny mógł spróbować swoich sił w warsztacie garncarskim. Nasi uczniowie chętnie z tego korzystali, czego dowodem są zdjęcia. Odbywały się także konkursy z nagrodami, w których odnieśli sukcesy. Oprócz tych atrakcji zwiedzili muzeum z dawnymi eksponatami, obejrzeli wystawę okolicznościową prezentowaną w wieży oraz mieli okazję zejść do podziemi i poczuć atmosferę dawnych lat. Zadowoleni, pełni wrażeń i szczęśliwi wrócili do domów.

   
  Autor Opublikowano: 22 Cze 2009 - 12:45 (496 raz(y) oglądano.)
  Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


   
  ZIELONA SZKOŁA
  Z
  W dniach 25 - 29 maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zielonej szkole.Pojechaliśmy w Bieszczady do ośrodka "Uroczysko" w Zwierzyniu. Stamtąd wyjeżdżaliśmy na autokarowe i piesze wycieczki po górach. Choć nie było łatwo zdobywaliśmy bieszczadzkie połoniny ale widoki jakie stamtąd się roztaczały wynagradzały trudy wędrówki. Podziwialiśmy zabytki kultury starocerkiewnej, poznaliśmy tamę na Zalewie Solińskim i cały Zalew podczas rejsu statkiem widokowym, wybraliśmy się na Słowację do Bardejowa, popływaliśmy na basenie, wracając obejrzeliśmy muzeum- obóz koncentracyjny w Majdanku. W ośrodku też było ciekawie organizowaliśmy dyskotekę, ognisko, rozgrywki sportowe, poznaliśmy kolegów i koleżanki ze Śląska , którzy mieszkali razem z nami. Mnóstwo było nowych wrażeń i emocji ale czas szybko mija i trzeba było wracać do domu.

  Autor Opublikowano: 22 Cze 2009 - 12:37 (574 raz(y) oglądano.)
  Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


   
  Uroczyste otwarcie i poświęcenie hali sportowej
  Z
  Dnia 20 maja w naszej szkole odbyło się uroczyste oddanie i poświęcenie hali sportowej. Na uroczystość przybyło wielu gości między innymi ks. Bp Antoni Pacyfik Dydycz, senator Waldemar Kraska, Dyrektor Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Siedlcach Joanna Kaniuk, Dyrektor Delegatury UM w Siedlcach Ewa Orzełowska, starosta sokołowski Antoni Czarnocki, wójtowie okolicznych gmin, społeczność lokalna. Budowę Sali rozpoczęto w listopadzie 2006 roku staraniem ówczesnej Rady Gminy i wójta Piotra Kalinowskiego, zakończono w październiku 2008 roku. Wraz salą oddano nowo wyposażoną kuchnię i stołówkę. Z Sali korzystają uczniowie Szkoły Podstawowej, Gimnazjum, a także mieszkańcy naszej gminy. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: dyrektor Anna Chmiel, ks. Bp A.P. Dydycz, Joanna Kaniuk, Ewa Orzełowska, wójt gminy Sabnie Piotr Wyszyński oraz uczniowie Adam Pytel i Klaudia Bolesta.


  Autor Opublikowano: 25 Maj 2009 - 10:02 (1114 raz(y) oglądano.)
  Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


   
  ŚPIEWAJMY PANU
  Z

  7 czerwca uczniowie Zespołu Szkół zaprezentowali swoje talenty wokalne na scenie Gminnego Ośrodka Kultury w Sterdyni. Wzięli udział w eliminacjach konkursu „Śpiewajmy Panu – Podlasie <metricconverter w:st="on" productid="2009”">2009”</metricconverter>. Tegoroczny festiwal odbywa się pod hasłem „Służyć Bogu i Ojczyźnie”. Wszyscy uczestnicy przygotowali po dwie piosenki – jedną o charakterze patriotycznym, drugą religijnym. Każdy z występujących został nagrodzony drobnym upominkiem. Na wszystkich czekał poczęstunek, a na zakończenie odbyło się integracyjne ognisko.

   
  Autor Opublikowano: 10 Maj 2009 - 20:42 (1007 raz(y) oglądano.)
  Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


   
  KONKURS O ŚWIĘTYM PAWLE
  Z

  W związku z trwającym Rokiem Świętego Pawła Zespół Szkół w Sabniach oraz Wydział Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie zorganizował konkurs pod hasłem „Święty Paweł - niestrudzony apostoł narodów”. Honorowy patronat nad nim objęli: biskup drohiczyński Antoni Dydycz; starosta sokołowski Antoni Czarnocki oraz dyrektor siedleckiej delegatury Kuratorium Oświaty Joanna Kaniuk. Konkurs przygotowany został z myślą o uczniach szkół podstawowych i gimnazjów z terenu powiatu sokołowskiego. Trwał do 31 marca 2009 roku i przebiegał w pięciu kategoriach wiekowych.  W dniu 16 kwietnia odbyło się posiedzenie komisji konkursowej, w skład której wchodzili: Anna Chmiel – dyrektor Zespołu Szkół w Sabniach; ks. Krzysztof Mielnicki – dyrektor Wydziału Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego; Małgorzata Kruza – nauczyciel katecheta Zespołu Szkół w Sabniach; Hanna Boruc – pracownik Starostwa Powiatowego w Sokołowie Podlaskim; Anna Siemieniuk – wicedyrektor Zespołu Szkół w Sabniach, nauczyciel jęz. polskiego. Komisja postanowiła przyznać nagrody następującym osobom:  Kategoria I kl. I-III SP praca plastyczna: 1. miejsce - Krystian Mitek – SP w Rytelach Święckich, 2.miejsce – Emilia Borychowska – SP nr 4 w Sokołowie Podlaskim, 3.miejsce – Patryk Kuć – ZO w Skibniewie

   Kategoria II kl. IV-VI SP praca literacka, wiersz 1. miejsce – Paweł Sadłowski – SP nr 4 w Sokołowie Podlaskim, 2. miejsce – Sylwia Mulawka – ZS w Sabniach, 3.miejsce – Milena Kwiek – ZS w Jabłonnie Lackiej, Wyróżnienie – Agnieszka Prokurat – SP nr 2 w Sokołowie Podlaskim

   Kategoria III kl. I-III GM praca literacka, wiersz 1.miejsce – Agata Flazińska – PG nr 1 w Sokołowie Podlaskim, 2. miejsce - Olga Szczepańska – ZS w Sabniach, 3.miejsce – Karolina Lewocik – ZO w Grochowie

   Kategoria III kl. I-III GM prezentacja multimedialna 1.miejsce – Aleksandra Rogozińska – ZS w Sabniach, 2. miejsce - Magda Koprowska – ZS w Skrzeszewie, 3.miejsce – Patrycja Wilk – ZS w Sabniach, Wyróżnienie – Olga Przewoźnik – PG nr 1 w Sokołowie Podlaskim

   Kategoria IV szkoły specjalne; praca literacka, wiersz i praca plastyczna, W związku z funkcjonowaniem na terenie naszego powiatu tylko jednej szkoły specjalnej komisja konkursowa nagrodziła autorów wszystkich zgłoszonych prac nie wyodrębniając poszczególnych miejsc.

   Nagrodzeni w kategorii praca plastyczna: Kamil Kozłowski, Robert Filipczuk, Marek Robakowski


  W kategorii wiersz: Justyna Kraska, Agata Jagieła.

   Kategoria V – nauczyciele katecheci, konspekt lekcji 1.miejsce – Bożena Zdzieborska – SP nr 2 w Sokołowie Podlaskim, 2.miejsce - Bernadeta Lewocik – SP w Czerwonce, 3. miejsce – Iwona Golatowska – SP nr 1 w Sokołowie Podlaskim. Dziękujemy wszystkim nauczycielom i uczniom za zaangażowanie, udział w konkursie, nagrodzonym gratulujemy. Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem Pana Starosty Antoniego Czarnockiego - fundatora nagród. Uroczyste wręczenie nagród laureatom odbędzie się 20 maja 2009 roku o godz. 13.00  w Zespole Szkół w Sabniach podczas uroczystości „Święto Szkoły”.   

  Autor Opublikowano: 02 Maj 2009 - 20:44 (2037 raz(y) oglądano.)
  4 Komentarze Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


   
  HARCERSKI BIWAK
  Z
  W dniach 20 - 22 styczeń w czasie ferii zimowych odbył się w naszej szkole harcerski biwak środowiskowy połączony z kursem "młoda kadra". Uczestnikami spotkania byli harcerze Hufca Sokołów Podlaski, a szczególnie miejscowa drużyna harcerska Cienie. Dla wszystkich uczestników zostały zorganizowane zającia tematyczne, gry, zabawy sportowe i zręcznościowe, nauka harcerskich pląsów i piosenek. Nasza szkolna stołówka przygotowała dla harcerzy smaczne posiłki. Wieczorem nasza drużyna przygotowała dwa kominki harcerskie: o życiu i działalności Janusza Korczaka, ogromnego przyjaciela dzieci i młodzieży oraz o przyjaźni jako że rok 2009 jest przez harcerzy ogłoszony "Rokiem Braterstwa". Wśród zaproszonych gości byli m.in. starszy wizytator p.Barbara Radman, wójt gminy p. Piotr Wyszyński, komendant hufca Bożena Hardej i inni hufcowi instruktorzy.

  Autor Opublikowano: 10 Lut 2009 - 20:05 (894 raz(y) oglądano.)
  Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


   
  DZIEŃ BABCI I DZIADKA
  Z
  Dnia 15.I.09r. tradycyjnie jak co roku w naszej szkole uczniowie klas młodszych zorganizowali uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przygotowali na tę uroczystość jasełka i słodki poczęstunek. Babcie i Dziadkowie zachwycali się swoimi wnukami , którzy z aktorskim zacięciem i ogromnym zaangażowaniem wcielali się w role jasełkowych postaci. Na wielu twarzach widać było dumę i zadowolenie. Słodkie ciasteczka też smakowały zaproszonym gościom. Przy kawie i herbacie toczyły się miłe wspomnieniowe rozmowy.

  Autor Opublikowano: 10 Lut 2009 - 19:42 (1478 raz(y) oglądano.)
  Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


   
  WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY
  Z

  11 stycznia zagrała po raz siedemnasty Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tym razem zbierane pieniadze, które tradycyjnie w druga niedzielę nowego roku wrzucaliśmy do puszek oklejonych czerwonymi serduszkami, są przeznaczone na zakup specjalistycznej aparatury do wczesnego wykrywania nowotworów u dzieci. Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły również i w tym roku zaangażowali się w udział w tej akcji. 8 stycznia zorganizowano dyskotekę, z której cały dochód przeznaczony został na WOŚP. 11 stycznia, w dniu ogólnopolskiej akcji uczniowie naszej szkoły przeprowadzili kwestę na terenie naszej parafii i kilku sąsiednich również. W Niecieczy kwestowały Angelika Chmiel i Klaudia Kabulska, w Jabłonnie Lackiej Magda Strąk i Urszula Kryszczuk, w Grodzisku Rogozińska Aleksandra, Kołodziejek Daria, Flażyńska Monika, Sobieska Agata, w Zembrowie Kamil Popławski, Łukasz Popławski, Martyna Leszcz, Karolina Łach, Adrianna Kozłowska, w Sterdyni Wilk Patrycja, Kamińska Natalia, Pytel Paulina i Romańczuk Izabela. Łacznie uczniowie zebrali ok. 2150 zł, i tą sumę opiekunowie samorządu przekazali na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.  Autor Opublikowano: 01 Lut 2009 - 21:52 (786 raz(y) oglądano.)
  Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


   
  GÓRA GROSZA
  Z

  Wzorem lat ubiegłych również w tym roku nasza szkoła wzięła udział w zbiórce pieniędzy w ramach akcji Góra Grosza 2008. Celem tej akcji jest zebranie środków na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną (w domach dziecka, w rodzinach zastępczych , w pogotowiach rodzinnych). Zbiórkę monet wśród uczniów całej szkoły przeprowadzili przedstawiciele klas i zgromadzone środki przekazali  koordynatorom akcji. Byli nimi przedstawiciele samorządów szkolnych: Monika Jagiełło, Klaudia Hardej,  Klaudia Maleszewska, Dominika Barbachowska, Monika Bogucka, Klaudia Bolesta, Monika Flażyńska, Daria Kołodziejek, Agata Sobieska. To oni z pomocą opiekunów zajęli się ich policzeniem . Okazało się to zadaniem wcale niełatwym bo niepozornych groszy uzbierało się niemało. Po podsumowaniu okazało się, że w szkole podstawowej zebrano 400, 13 zł a w gimnazjum 305, 93 zł.  Pieniądze zostały odesłane do Towarzystwa „Nasz Dom”, organizatora akcji.  Tam pieniądze uzbierane w pokaźną „górę grosza” przyczynią się do poprawy losu dzieci, które nie z własnych przyczyn zostały odseparowane od domu rodzinnego i od swoich bliskich.    Autor Opublikowano: 01 Lut 2009 - 21:25 (879 raz(y) oglądano.)
  Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


   
  Konkurs
  Z

  " Święty Paweł - Niestrudzony Apostoł Narodów"


   


   Konkurs pod Honorowym Patronatem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Antoniego Pacyfika Dydycza, Starosty Powiaty Sokołowskiego Pana Antoniego Czarnockiego, Dyrektora Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura Siedlce Pani Joanna Kaniuk.


   Szczegóły konkursu: plik do ściągnięcia  Autor Opublikowano: 15 Sty 2009 - 09:17 (591 raz(y) oglądano.)
  Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


   
  WIZYTA BISKUPA
  Z
  "Trudności są błogosławioeństwem, albowiem one oznaczają wzrost" takie hasło przyświecało naszej szkolnej społeczności kiedy 27 października witaliśmy Księdza Biskupa Antoniego Pacyfika Dydycza w murach naszej szkoły. 45 Drużyna Harcerska "Cienie" przygotowała gawędę o Andrzeju i Oldze Małkowskich - pierwszych skautach Rzeczpospolitej. Na pamiątkę wizyty w naszej szkole podarowaliśmy księdzu biskupowi obraz ze sztafażem wykonany przez twórcę ludowego p. Irenę Filipczuk. My także zostaliśmy obdarowani zestawem książek o tematyce religijnej. Nasze spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Ksiądz biskup podzielił się z nami wspomnieniami, które wywołała u niego nasza harcerska gawęda. Na zakończenie swojej wizyty spotkał się z nauczycielami i przedstawicielami Rady Rodziców.

  Autor Opublikowano: 07 Lis 2008 - 09:21 (6502 raz(y) oglądano.)
  7 Komentarze Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


   
  PRÓBNY EGZAMIN
  Z
  Zgodnie z rozporządzeniem MEN w roku szkolnym 2008/2009 uczniowie klas trzecich gimnazjum zdawać będą egzamin końcowy z języka obcego. Jak będzie wyglądać ten egzamin mogli się przekonać na egzaminie próbnym, który tak jak w całej Polsce i w naszej szkole odbył się 21października. Emocje były duże, ale łatwiej było pisać ze świadomością że to tylko próba. Teraz wszyscy z niecierpliwością czekają na wyniki.

  Autor Opublikowano: 05 Lis 2008 - 21:52 (734 raz(y) oglądano.)
  Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


   
  SADZENIE LASU
  Z

  Tradycją naszej szkoły jest współpraca z Nadleśnictwem. Od kilku lat w ramach tej współpracy prowadzimy jesienią akcję sadzenia lasu. W tym roku również otrzymaliśmy z Nadleśnictwa drzewka, które uczniowie szkoły podstawowej posadzili w lesie sąsiadującym z naszą szkołą. Wcześniej pracownik Nadleśnictwa pokazał nam jak prawidłowo sadzić drzewka, o czym trzeba pamiętać aby sadzonka się przyjęła i wyrosła w piękne, zdrowe drzewo. Z ogromnym zapałem sadziliśmy świerki, dęby i buki. Nasz zapał udzielił się i paniom dyrektor, które również posadziły swoje drzewka.  Autor Opublikowano: 05 Lis 2008 - 21:33 (709 raz(y) oglądano.)
  Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


   
  WYCIECZKA DO WARSZAWY II
  Z

  Październik w tym roku jest piękny i słoneczny, sprzyja wszelkim wycieczkom i wyjazdom. Pogoda była łaskawa i dla nas, kiedy wybraliśmy się na wycieczkę do Warszawy. Na początku pojechaliśmy do Instytutu Żywności i Żywienia bo nasza szkoła jest Szkołą Promującą Zdrowie i chcemy być ekspertami w tej dziedzinie. W Instytucie dowiedzieliśmy się jak wygląda prawidłowa dieta gimnazjalisty i o czym powinniśmy pamiętać spożywając posiłki. Panie pracujące w laboratoriach pokazały nam jak badana jest żywność, którą spożywamy i w jaki sposób niezdrowa żywność wpływa na nasz organizm (zmiany w kościach, budowa DNA). Potem spędziliśmy przyjemnie czas grając w kręgle i oglądając film w IMAX -ie. Po południu pojechaliśmy na Wiejską.  Tam po uzyskaniu specjalnych przepustek poddani zostaliśmy szczegółowej kontroli i dopiero wtedy wpuszczono nas do budynków Sejmu i Senatu. Z zachwytem oglądaliśmy piękne wnętrza tak dobrze nam znane z ekranów telewizora, mieliśmy szczęście zobaczyć z bliska bardzo znanego polityka...A potem już tylko McDonalds i powrót do Sabni.  Autor Opublikowano: 04 Lis 2008 - 23:02 (537 raz(y) oglądano.)
  Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


   
  W WARSZAWIE...
  Z

   8 października uczniowie klas I i II szkoły podstawowej pojechali na wycieczkę do Warszawy. Dzieci obejrzały najnowszy film w wymiarze 3D "Wyprawa na księżyc" Następnie przeżyły godzinę wspaniałej zabawy w "Fantasy Park". Po zabawie wszyscy z apetytem zjedli posiłek w McDonalds. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wrócili do domów. Już pytają : "Kiedy odbędzie się następna wycieczka?"  Autor Opublikowano: 21 Paź 2008 - 20:17 (527 raz(y) oglądano.)
  Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


   
  ZLOT HARCERSKI
  Z

  Od 3 do 5 października 45 Drużyna Harcerska "Cienie" wzięła udział w Zlocie Hufca, który odbył się w Zespole Szkół nr.2 w Sokołowie Podlaskim. Na sobotnim kominku zaprezentowaliśmy gawędę o Oldze i Andrzeju Małkowskich. Cztery nowe drużyny złożyły przyrzeczenia harcerskie. Było poważnie i wesoło, poznaliśmy nowych znajomych, nauczyliśmy się nowych piosenek i pląsów harcerskich. W listopadzie planujemy biwak w Sabniach.


     Autor Opublikowano: 21 Paź 2008 - 19:57 (595 raz(y) oglądano.)
  Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


   
  NA GROBIE PATRONKI
  Z

  W październiku klasa II realizowała cykl zajęć poświęconych patronce szkoły H.Mniszek. W ramach tych zajęć uczniowie sptkali się z p. Lucyną Maksimiak - osobą, która znała i uczestniczyła w pogrzebie patronki. Podsumowaniem zajęć był wyjazd na grób H.Mniszek do Zembrowa. Po cmentarzu oprowadzał nas pan Tomasz Grzyb - organista z kościoła w Zembrowie, który bardzo ciekawie opowiadał o rodzinie Mniszkówny i miejscu ich pochówku. Uczniowie złożyli kwiaty i zapalili znicze.  Autor Opublikowano: 19 Paź 2008 - 23:22 (549 raz(y) oglądano.)
  Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


   
  HURA, WYCIECZKA...
  Z

  Nasza szkolna edukacja to nie tylko same obowiązki, to czasami również dużo atrakcji. Jadną z nich są nasze szkolne wycieczki. Właśnie na taką wybraliśmy się 26 września do Siedlec. Celem naszej wyprawy było zwiedzenie tamtejszej uczelni - Akademii Podlaskiej, wydziału nauk ścisłych. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem oglądali sale zajęć dla stydentów, słuchali prelekcji pracowników naukowych i bacznie przyglądali się skomplikowanym sprzętom do badań. Niektórzy poczuli się nawet przyszłymi studentami uczelni...Potem uczestniczyliśmy w multimedialnej prelekcji edukacyjnej połączonej z wykładem i obserwacją nieba pod hasłem "Spotkanie z Astronomią". Szczególne poruszenie wśród wycieczkowiczów wzbudziła wizyta w nowo zbudowanym Macdonaldzie. Wszyscy najedzeni i usatysfakcjonowani wrócili do domu.


     Autor Opublikowano: 02 Paź 2008 - 22:46 (549 raz(y) oglądano.)
  Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


   
  UROCZYSTA INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO
  Z

  Jak ten czas szybko płynie. Wakacje minęły i znów trzeba wracać do szkolnych obowiązków. 1 września jak wszyscy uczniowie w naszym kraju spotkaliśmy się w murach naszej szkoły. Uczestniczyliśmy we mszy świętej i uroczystej akademii. Dziś było bardzo wesoło i sympatycznie, wszyscy opowiadali sobie wrażenia z wakacji, śmiali się i żartowali głośno. Ale jutro już zaczynamy lekcje. Niestety, będzie już mniej wesoło...  Autor Opublikowano: 22 Wrz 2008 - 22:44 (512 raz(y) oglądano.)
  Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


   
  Nowa pracownia komputerowa
  Z

  W czerwcu szkoła otrzymała nową pracownię komputerową. W skład pracowni wchodzi serwer SBS 2003, 10 stanowisk uczniowskich, notebook, projektor multimedialny i skaner. Pracownia została wyposażona w ramach projektu ministerialnego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.  Autor Opublikowano: 14 Wrz 2008 - 17:29 (573 raz(y) oglądano.)
  Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


   
  Próbny egzamin 2008
  Z

  Dnia 7 i 8 stycznia 2008 roku od godziny 8:00 - 10:00 w naszej szkole odbył się próbny egzamin gimnazjalny sprawdzający nasza wiedze. Pierwszego dnia odbyła sie część humanistyczna, drugiego dnia część matematyczno - przyrodnicza. Uczniom tych klas towarzyszył ogromny stres. Na ogłoszenie wyników czekaliśmy bardzo cierpliwie. Po kilku dniach winiki zostały ogłoszone. Na wielu twarzach pojawił się uśmiech, a także popłynęło wiele łez. in był.W ocenie klasy 3b egazmin był trudny (wielu stwierdziło, że był głupi). Mamy nadzieje, że na prawdziwym egzaminie pójdzie nam lepiej. Ale czy nadzieja wystarczy gdy rozum śpi ;)???? (hehe)  Autor Opublikowano: 24 Sty 2008 - 12:27 (1852 raz(y) oglądano.)
  Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


   
  SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE
  Z

  Promocja zdrowia, zdrowego stylu życia jest jednym z zadań szkoły, a nasza szkoła prowadzi tego typu działania już od wielu lat. Postanowiliśmy więc włączyć się w realizację europejskiego projektu: "Szkoły Promujące Zdrowie"Wiedza z zakresu zdrowia, zdrowego stylu życia przekazywana jest uczniom przy wykorzystaniu aktywnych metod pracy przez nauczycieli, rodziców i zaproszonych gości.


  W związku z realizacją tego projektu w dniach 26- 30 listopada odbył się w szkole podstawowej "Tydzień Promocji Zdrowia". Uczniowie klas I - III poznali zestaw ćwiczeń ruchowych(gimnastyka poranna), gimnastykę umysłu (kinezjologię), uczestniczyli w zajęciach z pedagogiem szkolnym, specjalistą d/sgospodarstwa wiejskiego i agroturystyki z Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Warszawie i pielęgniarką z Gminnego Ośrodka Zdrowia, uczyli się piosenek i słuchali bajek o tematyce zdrowotnej. Uczniowie przygotowali również przyjęcie dla Kubusia Puchatka, na które składały się wypieki, przetwory, napoje, sałatki te najzdrowsze tzn. domowej roboty. Zwieńczeniem imprezy był Bal dla Kubusia Puchatka, na którym wszyscy uczestnicy wspaniale się bawili.


  Uczniowie klas IV - VI również aktywnie uczestniczyli w zajęciach i przedsięwzięciach, w czasie których poszerzali swoją wiedzę i umiejętności na temat zdrowego stylu życia. Odbyły się:lekcje wychowawcze o tematyce zdrowotnej, konkursy na plakaty promujące zdrowie i hasła reklamujące zachowania prozdrowotne, pokazy aerobiku, przygotowywanie sałatek i surówek, warsztaty z pracownikiem WODR-u na temat przygotowywania zdrowych kanapek i tortinek.  Autor Opublikowano: 06 Sty 2008 - 23:08 (3932 raz(y) oglądano.)
  Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


   
  VIII SPOTKANIA Z POEZJĄ I PROZĄ
  Z

  Organizatorem VIII Spotkania z Poezją i Prozą Podlasia był Zespół Szkół w Sabniach. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z terenu powiatu prezentowali utwory poetów podlaskich w Konkursie Recytatorskim i własną twórczość w Turnieju Jednego Wiersza. Wszyscy uczestnicy wspaniale sławili piękno podlaskiej ziemi.


  Gmina Sabnie to bogactwo regionalnych twórców. Są wśród nich : Lucyna Maksimiuk, Irena Filipczuk, Marek Romaniuk, pochodząca z Tchórznicy Danuta Kalinowska i Wiesława Marcjaniuk. Wśród obecnych byli także profesor Franciszek Kobryńczuk - autor wielu wierszy dla dzieci, starosta Antoni Czarnocki, Joanna Urbankowska, przedstawicielki kuratorium, wójt gminy Sabnie Ireneusz Wyszyński, dyrektor Zespołu Szkół w Sabniach Anna Chmiel, kierownik klubu Erato Wiesława Kwiek, inni twórcy regionalni : Bożena Mrozowska, Marian Pietrzak, Zygmunt Kusiak.


  Wątkiem krajoznawczym był wyjazd do pobliskiego Zembrowa, na grób pisarki Heleny Mniszk, będącej patronem szkoły podstawowej i gimnazjum w Sabniach. Wierzba posadzona tradycyjnie na zakończenie imprezy była także uczczeniem Święta Drzewa, przypadającego 10 października.

  Wszyscy uczestnicy imprezy próbowali potraw regionalnych w szkolnej stołówce.

  Ta wspaniała uroczystość odbyła się dzięki zaangażowaniu dyrekcji i pracowników Zespołu Szkół w Sabniach.

  Swoje występy zakończyli sukcesem reprezentanci naszej szkoły.
  TURNIEJ JEDNEGO WIERSZA KL IV - VI 1. ADAM PYTEL.
  GIMNAZJUM - 3. OLGA SZCZEPAŃSKA
  KONKURS RECYTATORSKI - GIMNAZJUM - 3. JOLANTA SZEWCZYK  Autor Opublikowano: 12 Lis 2007 - 22:23 (1910 raz(y) oglądano.)
  Czytaj więcej... (887 bajtów więcej) Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


   
  DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
  Z

  15 października uczniowie naszej szkoły zgromadzili się w sali gimnastycznej. W tym dniu w naszej szkole odbył się uroczysty apel. W trakcie apelu uczniowie klas II GM, którzy stanowią  poczet sztandarowy złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Potem wystąpili uczniowie klas pierwszych gimnazjum. Oni, od niedawna uczniowie nasze szkoły również złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar nasze patronki. Ślubowali......Od tej chwili stali się pełnoprawnymi uczniami naszego gimnazjum.


  A potem, po tych podniosłych uroczystościach, już na wesoło, świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej.  Autor Opublikowano: 12 Lis 2007 - 21:59 (1368 raz(y) oglądano.)
  Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


   
  PASOWANIE PIERWSZAKÓW
  Z
  Pewien piękny, październikowy dzień był dla uczniów klasy pierwszej szczególnie uroczysty. Tego dnia odświętnie ubrani wspólnie z rodzicami jeszcze raz przyszli do szkoły. Po zaprezentowaniu wspaniałej części artystycznej dumnie ustawili się w szeregu i wystawili ramię do uroczystego pasowania. Potem otrzymali jeszcze drobne upominki i coś słodkiego od rodziców. I od tej chwili stali się już pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły

  Autor Opublikowano: 29 Paź 2007 - 20:39 (927 raz(y) oglądano.)
  Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


   
  SPRZĄTANIE ŚWIATA
  Z
  14.09.2007r. - tradycyjnie jak co rok uczniowie naszej szkoły wzięli czynny udział w akcji  "Sprzątanie świata". Uczniowie młodszych klas uporządkowali otoczenie naszej szkoły a starsi pozbierali śmieci na terenie całej gminy.  I od razu zrobiło się czyściej...

  Autor Opublikowano: 01 Paź 2007 - 21:55 (1334 raz(y) oglądano.)
  Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


   
  WITAMY NOWY ROK SZKOLNY
  Z
  03.09.2007r.- wypoczęci, pełni zapału i energii spotkaliśmy się w sali gimnastycznej podczas uroczystej mszy świętej.  była ona pierwszym elementem uroczystej inauguracji roku szkolnego. Póżniej wysłuchaliśmy słów pana wójta i pani dyrektor skierowanych do nas i już w mniejszym gronie z wychowawcami spotkaliśmy się w klasach. No i rok szkolny  2007/2008 się rozpoczął. 

  Autor Opublikowano: 01 Paź 2007 - 21:51 (1347 raz(y) oglądano.)
  Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


   
  WITAMY WAKACJE
  Z

  22.06.2007r. - dziś z ulgą żegnamy rok szkolny.  Wszystkich nas czeka zasłużony odpoczynek. Szczególnie serdecznie żegnamy uczniów klas III gimnazjum, którzy zakończyli kolejny etap edukacji szkolnej i będą kontynuować naukę w nowych szkołach. Życzymy im dużo sukcesów.    Witajcie wakacje !!!  Autor Opublikowano: 01 Paź 2007 - 21:31 (922 raz(y) oglądano.)
  Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


   
  POZNAJEMY NASZEGO PATRONA
  Z

  Dwa kwietniowe przedpołudnia spędzili uczniowie szkoły podstawowej na zwiedzaniu miejsc pamięci, związanych z przyszłą patronką szkoły - Heleną Mniszek.


  24 kwietnia wyjechała do pobliskiego Zembrowa grupa klas I - III, a 25 kwietnia klasy IV -VI pod opieką swoich wychowawców. Rolę przewodnika pełnił wieloletni mieszkaniec Zembrowa i organista w Kościele Najświętszego Zbawiciela - pan Witold Grzyb. Uczniowie obejrzeli grób poetki i groby członków rodziny, Kaplicę Trębickich i kościół w Zembrowie, usłyszeli wiele ciekawych informacji na temat historii, a nawet tajemnic tych obiektów. Na grobie Heleny Mniszek złożono kwiaty i zapalono znicze.


     Autor Opublikowano: 29 Maj 2007 - 22:35 (1659 raz(y) oglądano.)
  Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


   
  ROCZNICA ŚMIERCI PAPIEŻA
  Z

  2 kwietnia 2007roku w naszej szkole odbył się apel upamiętniający drugą rocznicę śmierci Jana Pawła II. Uczniowie w ciszy i w skupieniu wysłuchali opowieści o człowieku, który zmienił świat.  Podczas uroczystości przypomniano najważniejsze wydarzenia z życia Papieża- Polaka: trud pielgrzymowania, pracy kapłańskiej i dialogu z innymi wyznaniami. Fakty te dopełnione zostały słowami samego Papieża skrzętnie zapisanymi na płytach CD.


     Autor Opublikowano: 29 Maj 2007 - 22:11 (1626 raz(y) oglądano.)
  Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


   
  Dzień Świętości Życia
  Z
  W dniu 26.03 w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Świętości Życia. Uczniowie klasy 2b recytacją wierszy, cytowaniem słów Jana Pawła II oraz fragmentami utworów literackich (takich jak "Pamiętnik dziecka nienarodzonego") starali się nam w pełni uświadomić ogromną wartość życia ludziego i nasz obowiązek chronienia go nawet jeżeli jest ono jeszcze nienarodzone.

  Autor Opublikowano: 17 Kwi 2007 - 20:58 (1497 raz(y) oglądano.)
  Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


   
  Pierwszy Dzień Wiosny
  Z

  Pierwszy dzień wiosny obchodzony był w naszej szkole jako "Szkolny dzień profilaktyki uzależnień." Z tej okazji aktorzy teatru "Maska" zaprezentowali 3 spektakle profilaktyczne. Spektakl "Nowy" dla klas I - III poruszał sprawę przemocy , agresji oraz uzależnień. Przedstawienie pt. "Ty wybierasz" zaprezentowane zostało w dwóch wersjach dla klas IV- VI i gimnazjum. PóŸniej uczniowie mieli okazję wykazać się swojš wiedzš i umiejętnoœciami w konkursie dotyczšcym profilaktyki uzależnień. Emocje były ogromne a wysoki poziom wiedzy uczestników zaskoczył samych organizatorów. A potem przyszedł czas na wesołš zabawę. Zaprezentowano żartobliwe piosenki o zdrowiu, odbył się konkurs na "Najładniejszš Marzannę" i "Najciekawsze wiosenne przebranie". Jury sprawiedliwie oceniało zmagania uczniów. A było o co walczyć. Nagrodami, które zasponsorował Samorzšd Szkolny były: odtwarzacz MP3, telewizor i odtwarzacz DVD. I właœnie uroczyste wręczenie nagród zakończyło całš imprezę.


   


     Autor Opublikowano: 03 Kwi 2007 - 10:00 (699 raz(y) oglądano.)
  Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


   
  Wycieczka do Warszawy
  Z

  21 lutego 2007 roku był dość ciepłym i pogodnym dniem, choć to zima w pełni.

  Tego właśnie dnia uczniowie klas III, IV, V, VI szkoły podstawowej odbyli jednodniową wycieczkę do Warszawy.

  Ogród Botaniczny pozostał w pamięci uczniów jako ciepłe i wilgotne miejsce z ogromną ilością niezwykłych roślin. Głód złagodził obowiązkowy posiłek w MAC Donalds.

  Dwukrotnie gościliśmy w warszawskim teatrze ROMA. Celem pierwszych odwiedzin były kulisy teatru: zaplecze, sceny, perukarnie, garderoby. Po raz drugi zasiedliśmy na widowni, by obejrzeć niezwykłe przedstawienie, muzyczną wersję baśni Jana Brzechwy „Akademia Pana Kleksa”. Widowisko przygotowane z ogromnym rozmachem i bogatą scenografią przeniosło widzów w baśniowy świat wyobraźni.

  Pełni wrażeń wracaliśmy do domu.  Autor Opublikowano: 26 Mar 2007 - 09:23 (1154 raz(y) oglądano.)
  Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


   
  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
  Z
  Tradycyjnie jak co rok nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zorganizowano dyskotekę szkolną, podczas której zlicytowano gadżety związane z akcją. Wolontariusze- uczniowie naszego gimnazjum kwestowali w niedzielę 14 stycznia na terenie naszych parafii zbierając pieniądze do tradycyjnych puszek. Zgromadzone w ten sposób środki, dochód z biletów wstępu na dyskotekę oraz pieniądze z licytacji to łączna suma 1847 zł i ona została przekazana na konto WOŚP.


  Autor Opublikowano: 26 Mar 2007 - 09:18 (789 raz(y) oglądano.)
  Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


   
  Sala gimnastyczna
  Z

  Sala gimnastyczna funkcjonująca w naszej szkole jest mała, niewymiarowa, niewystarczająca do przeprowadzenia lekcji wychowania fizycznego w szkole podstawowej i gimnazjumDecyzję o budowie nowej sali gimnastycznej podejmowano długo. Wreszcie po zgromadzeniu potrzebnej dokumentacji i zabezpieczeniu odpowiednich środków finansowych w listopadzie 2006r. ruszyły prace budowlane. Dzięki łagodnej w tym roku zimie trwają one niemal cały czas nieprzerwanie, nasza sala rośnie w imponującym tempie. O postępach robót można się przekonać oglądając zdjęcia w naszej galerii. Dokumentujemy je pieczołowicie. Oby tak dalej. Trzymamy kciuki i z niecierpliwością czekamy na oddanie nowej sali do użytku.  Autor Opublikowano: 26 Mar 2007 - 09:13 (1221 raz(y) oglądano.)
  Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


   
  "Rodzina-Rodzinie"
  Z

  W grudniu w ramach akcji „Rodzina rodzinie” wytypowano dwie rodziny znajdujące się w szczególnie trudnej sytuacji materialnej. Akcję zbiórki artykułów zorganizował pedagog szkolny z pomocą przedstawicieli i opikunów samorządów uczniowskich. Do akcji włączyła się cała społeczność szkolna. W szkole podstawowej zorganizowano zbiórkę artykułów i środków potrzebnych rodzinie Elżbiety Szachowic z Henryszewa a w gimnazjum rodzinie Anny Checca- Adamiec z Pionek. Zgromadzone artykuły zapakowano i wysłano dzięki funduszom Samorządu Uczniowskiego.  Autor Opublikowano: 26 Mar 2007 - 09:13 (770 raz(y) oglądano.)
  Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


   
  Góra grosza
  Z
  W listopadzie jak co rok przeprowadzono akcję „Góra grosza”, propagowaną przez Fundację „Nasz Dom”. Na terenie szkoły akcję rozpropagowali i przeprowadzili przedstawiciele samorządów uczniowskich obu szkół pod kierunkiem opiekunów. Celem akcji jest zebranie funduszy na programy pomocy dzieciom osieroconym i na ten cel zostały przekazane zebrane przez uczniów pieniądze. W szkole podstawowej było to 138,61zł, w gimnazjum – 50


   
  Autor Opublikowano: 26 Mar 2007 - 09:11 (700 raz(y) oglądano.)
  Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


   
  Super Gimbus
  Z

  W środę, 6 grudnia w Salezjańskim Gimnazjum w Sokołowie Podlaskim po raz drugi został zorganizowany konkurs na "Najlepszego Gimazjalistę Powiatu Sokołowskiego" - SUPER-GIMBUS 2006/2007. W wyniku szkolnych eliminacji wyłoniono gimnazjalistę, który reprezentował naszą szkołę w tym konkursie. Najlepiej w eliminacjach poradziła sobie uczennica kl.III.c EWA SZUSTAK i to ona czynnie uczestniczyła w zmaganiach konkursowych. Wspierali ją dzielnie wszyscy uczniowie IIIc. na czele z wychowawcą. Pewnie dlatego poradziła sobie nieźle.  Autor Opublikowano: 26 Mar 2007 - 09:10 (910 raz(y) oglądano.)
  Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


   
  Poczytaj mi przyjacielu
  Z

  Szkoła nasza przystąpiła w tym roku do akcji „Poczytaj mi Przyjacielu” . Akcja ta propagowana przez Centrum Edukacji Obywatelskiej jest kontynuacją ogólnopolskiej akcji „Poczytaj mi mamo”. W szkole polega ona na tym, że uczniowie klas III naszego gimnazjum czytają książki uczniom klas I- III szkoły podstawowej. Spotkania te odbywają się raz w tygodniu. W trakcie tych spotkań uczniowie gimnazjum czytają młodszym kolegom książki o różnorodnej tematyce, wspólnie z dziećmi wymyślają różnorodne gry i zabawy związane tematycznie z przeczytaną lekturą. Elementem baśniowej edukacji w klasach młodszych był też zorganizowany w ramach tego projektu przez uczniów klas trzecich gimnazjum bal „ U kota w butach”. Uczniowie mieli okazję wcielić się w ulubioną bajkową postać. Pod kierunkiem starszych kolegów w baśniowej scenerii wspaniale się bawili.  Autor Opublikowano: 26 Mar 2007 - 09:08 (699 raz(y) oglądano.)
  Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


   
  Zielony Certyfikat
  Z

  Szkoła nasza otrzymała ogólnopolskie odznaczenie za realizację projektu ekologicznego „Segregowanie śmieci – potrzebą środowiska lokalnego”. Jest to najwyższy znak jakości przyznawany szkołom wyróżniających się działaniami na rzecz zrównoważonego rozwoju. Zrównoważony rozwój to rozwój człowieka w harmonii z przyrodą, nie naruszający w sposób istotny i nieodwracalny zasobów środowiska. Opiera się na jednoczesnym respektowaniu praw przyrody, praw ekonomii i praw rozwoju społeczeństw. Zostały docenione działania, jakie na rzecz środowiska przyrodniczego i lokalnej społeczności są realizowane przez szkołę.  Autor Opublikowano: 26 Mar 2007 - 09:07 (695 raz(y) oglądano.)
  Czytaj więcej... (1802 bajtów więcej) Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


   
  Spotkanie z P. Mrozowską
  Z
  21 lutego 2007 roku był dość ciepłym i pogodnym dniem, choć to zima w pełni.

  Tego właśnie dnia uczniowie klas III, IV, V, VI szkoły podstawowej odbyli jednodniową wycieczkę do Warszawy.

  Ogród Botaniczny pozostał w pamięci uczniów jako ciepłe i wilgotne miejsce z ogromną ilością niezwykłych roślin. Głód złagodził obowiązkowy posiłek w MAC Donalds.

  Dwukrotnie gościliśmy w warszawskim teatrze ROMA. Celem pierwszych odwiedzin były kulisy teatru: zaplecze, sceny, perukarnie, garderoby.

  Po raz drugi zasiedliśmy na widowni, by obejrzeć niezwykłe przedstawienie, muzyczną wersję baśni Jana Brzechwy „Akademia Pana Kleksa”. Widowisko przygotowane z ogromnym rozmachem i bogatą scenografią przeniosło widzów w baśniowy świat wyobraźni.

  Pełni wrażeń wracaliśmy do domu.  Autor Opublikowano: 26 Mar 2007 - 09:04 (680 raz(y) oglądano.)
  Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


   
  Wycieczka Lublin-Kozłówka
  Z
  We wrześniu odbyła się jednodniowa wycieczka autokarowa na trasie Kozłówka – Lublin – Majdanek. Wzięli w niej udział uczniowie klas II i III gimnazjum .

  Na początku odwiedziliśmy piękny kompleks parkowo- pałacowy w Kozłówce. Pod kierunkiem kustosza w stroju z epoki podziwialiśmy wyposażenie barokowego pałacu i kaplicy Zamoyskich. W parku wśród pięknych figurek na terenie tamtejszego rosarium odbyła się prawdziwa sesja fotograficzna. W budynkach kompleksu mieści się też Muzeum Socrealizmu. Z zainteresowaniem i niekiedy niedowierzaniem oglądaliśmy eksponaty z tych siermiężnych czasów. Potem pojechaliśmy do muzeum na Majdanku. Poznaliśmy historięobozu koncentracyjnego, obejrzeliśmy eksponaty tam zgromadzone, świadczące o martyrologii narodu polskiego i żydowskiego. Oddaliśmy hołd ofiarom obozu przy Pomniku Walki i Męczeństwa, Mauzoleum, w którym złożono prochy pomordowanych, przy pomniku upamiętniającym masową egzekucję Żydów. Na koniec przejechaliśmy do Lublina, gdzie Katedra Fizyki na UMCS organizuje pokazowe lekcje fizyki. Uczestniczyliśmy w takiej lekcji podziwiając szereg ciekawych doświadczeń fizycznych i chemicznych. Ostatnim i tradycyjnym już punktem naszych szkolnych wycieczek była wizyta w Mc Donald’s.  Autor Opublikowano: 26 Mar 2007 - 09:03 (560 raz(y) oglądano.)
  Komentarz? Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku


   
   

   
  Zespół Szkół w Sabniach Publiczna Szkoła Podstawowa i Publiczne Gimnazjum im. Heleny Mniszek
  Strona oparta jest na systemie PostNuke. PostNuke jest Darmowym Oprogramowaniem na licencji GNU/GPL.
  Zdjęcia i artykuły są własnścią autorów.